Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ucięta końcówka palca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karro



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 7:16 pm    Temat postu: Ucięta końcówka palca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz mam 18 lat, w wieku 8 lat łyżwa na lodowisku odcięła mi 1/3 palca serdecznego lewej ręki. Wiadomo, szpital, przyszycie. Niestety... Paliczek się nie przyjął. Po 10 latach pojawił się problem, a mianowicie straszny ból w okolicach rosnącego czubka paznokcia. W rogu palca, rośnie szpiczasto paznokieć (normalnie go przycinam) nie duży, jakieś 2mmx 1mm.

Wie ktoś może, czym spowodowany jest ten ból? Czy paznokieć nagle zaczął się rozrastać? [link do zdjęcia nieaktualny - usuwam]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem tak się dzieje niestety...
Mojemu facetowi petarda wrecz rozszarpała rękę... wszystko pozszywali etc po roku zaczął nią ruszać a po kilku dobrych latach miał problem z paznokciem właśnie
Był u lekarza ktory mu powiedzial, ze czasem tak się dzieje i on widział dwa wyjścia albo operacyjnie usunąć paznokieć i poczekać aż zarośnie nowy ...
Chociaż tu nikt nie dawał gwarancji, że będzie ok
Albo po każdym myciu (czyli odmoczeniu paznokci by stały sie miekkie) piłowac pilniczkiem, podważać i wycinać wrastający paznokieć...
Z tą różnicą ze jego to nie bolało...
Wiem, że może sie tobie ta opcja nie spodobać ale myślę , że warto spróbować i udać sie po prostu do manicurzystki...
Skoro na wrastające na stopach zakłada się klamry to może coś wymyśli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karro



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znaczy paznokieć rośnie do góry, nie gdzieś w bok(nie wrasta), co jakiś czas go podcinam, problem właśnie w tym, że zaczął się ból w okolicach właśnie paznokcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group