Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ubytki na zdrowiu z powodu glosnej muzyki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 9:32 pm    Temat postu: Ubytki na zdrowiu z powodu glosnej muzyki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Wiem, ze od sluchania dosc glosnej muzyki pojawiaja sie problemy ze zdrowiem w tym ze sluchem. Czy jest mozliwosc ze tego typu problemy zdrowotne pojawia sie gdy sasiad zza (cienkiej) sciany slucha bardzo glosno muzyki. Pytam poniewaz zamierzam zglosic sprawe do sadu i potrzebuje informacji na ten temat. Moge dodac ze od ponad kliku miesiecy korzystam co noc ze stoprow od ktorych odczuwam bardzo dotkliwy bol. Czy to tez moze spowodowac zaburzenia zdrowia? Bardzo prosze o wszelkie sugestie poniewaz sprawa ta jest dla mnie bardzo wazna. Dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 12:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że tak. Poza tym, że musisz tego słuchać i tracić słuch (choć nie wiem, ile tam jest decybeli), ale poza tym działa to na Twoje zdrowie psychiczne, stajesz się nerwowy, może Cię to doprowadzić do stanów lękowych i nerwic. Współczuję bardzo. Dzięki Bogu, że mieszkam w domu. Powodzenia
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 11:03 pm    Temat postu: zły odbiór Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dźwięk rozchodzi się za pomocą fali akustycznej, koliście od źródła i oddziałowuje na całą powierzchnię obiektu, także poprzez skórę na organy wewnętrzne.
Dlatego niektóre źródła dźwięku mimo, że mniej słyszalne dla ucha są bardziej szkodliwe niż by to wynikało z jego natężenia.
Tak było m.in. z silnikami lotniczymi.
Dodatkowo rezonans może być źródłem zmiany jego natężenia, tym samym jego zwiększenia.
Doraźnie proponuję zasłonić dzielącą was ścianę np. segmentem, można powiesić dywan, a najlepiej było by, gdyby sąsiad zmienił ustawienia zestawu tak, aby nie promieniował w kierunku waszej ściany. I spróbował się od was odseparować w podobny sposób. Chociaż basy pójdą i tak po podłodze, ale zawsze to coś.
Co do innych spraw:
Na sąd zawsze jest czas.
Może by tak jeszcze porozmawiać, nie sądzisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group