Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tycie po rzuceniu palenia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milencia852



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:47 pm    Temat postu: Tycie po rzuceniu palenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzuciłam palenie i nie pale ponad 3tygodnie i zaczęłam tyć...nie jem więcej niż wcześnoiej ale widzę ze tyje a to Mi się coraz mniej podoba...
Ile mogę przytyć po takim szoku odstawienia nikotyny?
Czy aerobik albo rowerek wystarczy aby to zachamowac??
Pomocy Sad


----edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący tresć i przeniosłam do działu "diety i odchudzanie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicia85



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 12:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyjesz zapewne dlatego, że podjadasz kiedy masz chęć na papierosa. I nie mówię tu o jakimś posiłku, ale paluszki, ciasteczko, mentosy czy lizaki - niby nic a jednak... kalorie, kalorie.
Piszę tak dlatego, że jak pierwszy raz rzuciłam własnie tak miałam: cisteczko, paluszek i rosnący brzuszek. Za drugim razem już nie "podjadałam" i nie przytyłam.
Moim zdaniem aeroby powinny pomóc, a jeśli nie przejdź na dietę, ale nie na jakąś wymyśloną która ma zdziałać cuda, tylko mądrą, zdrową, czyli taką, w której ograniczysz weglowodany(czyli nie słodzimy herbaty, eliminujemy ziemniaczki a zamiast nich jemy ryż i kaszę gryczaną, nie jemy bananów ze wzgędu na ich wysoki IG).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariajusiewicz



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kołobrzeg
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba każdy po rzuceniu palenia tyje ok,8kg (chociaż u mnie w rodzinie był taki ewenement,że schudł 2 kg-cuuuud).Ja nie palę od 2 miesięcy i do przodu mam już 5kg (Sad - ale jest tez plus -skórę mam w lepszym stanie tzn.zaczęłam bardziej o nią dbać ,nawilżam odżywką nanobase która jest delikatna i świetnie wygładza cerę.wiadomo palacze twarz mają siną,suchą i obkopconą.zęby jakby bielsze,oddech świeższy.(więc co tam te 5kg (;-(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 1:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing luudzie jaki cud ?
jeden w stresie pije, inny pali a jeszcze inny podjada
zacznij w stresie zuc gume nie bedziesz tyc
proste Laughing
Cytat:

Moim zdaniem aeroby powinny pomóc, a jeśli nie przejdź na dietę, ale nie na jakąś wymyśloną która ma zdziałać cuda, tylko mądrą, zdrową, czyli taką, w której ograniczysz weglowodany(czyli nie słodzimy herbaty, eliminujemy ziemniaczki a zamiast nich jemy ryż i kaszę gryczaną, nie jemy bananów ze wzgędu na ich wysoki IG).


proszono mnie o wyluzowanie wiec..
jesli o czyms nie masz pojecia mozesz o tym nie pisac
pozdrooofki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna Szott, dietetyk



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 2:51 pm    Temat postu: Dieta po rzuceniu palenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Po rzuceniu palenia tyje się z dwóch powodów:

- zmniejszenia metabolizmu
- pojadania między posiłkami zamiast zapalenia papierosa.

Można zahamować ten proces poprzez przeciwdziałanie tym dwóm procesom. Metabolizm można zwiększyć poprzez regularną, codzienną aktywność fizyczną. Natomiast pojadanie między posiłkami można ograniczyć jedząc regularne, częste, niewielkie posiłki (5 posiłków/dziennie co 3 godziny). Regularne spożywanie posiłków pomaga utrzymać poziom cukru we krwi na stałym poziomie, co zapobiega napadom głodu oraz ochocie na słodycze. Ważne także jest uzupełnienie codziennej diety w przeciwutleniacze, które znajdują się przede wszystkim w owocach, zwłaszcza cytrusowych. Polecam więc ruch i regularne, zdrowe odżywianie.

Pozdrawiam serdecznie.

mgr Katarzyna Szott
-----------
-----------------------


Link i wszelakie próby podawania adresów na naszym forum są zabronione. Link usuwam
Mala_Mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 2:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pani Katarzyno co ma rzucenie palenia do metabolizmu?
dziekuje za odp pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzienka19



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja powiem tak.
za pierwszym razem rzucialm palenie z powodu anginy (nie dalam rady palic) i nie podjadalam, nie przytylam..
teraz rzucialm drugi raz i przytylam, ... Sad moze i faktycznie podjadam:(
Przy wzroscie 170 mialam wage 65-66 kg, a teraz mam 70:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whatever



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 3:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój tata podjął kiedyś dzielną próbę rzucenia palenia. Przytył bardzo - ważył ponad 100 kg i miał duzy problem ze zrzuceniem nadwagi. Na pewno dużo ruchu i wysiłek fizyczny pomogą Ci w tej sytuacji. I nie poddawaj się w rzucaniu palenia!! Trzymam kciuki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To że tyjesz po rzuceniu palenia nie ma nic wspólnego z nikotyną. Po prostu zaczęłaś zastępować papierosy jedzeniem i to jest Twój problem. Papierosy i tycie nie ma nic wspólnego a jedynie jest to wymówka która tkwi w głowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Juvital_pl



Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze,wiele moim zdaniem zależy od organizmu i przemiany naszej materii,nikotyna faktycznie musi być czymś zastąpiona, w wielu przypadkach jest to po prostu tłuste jedzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group