Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik pomocy!

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matek233



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym polecic pewien suplement...
usunęłam. to nie miejsce na reklamę. zapoznaj się z regulaminem forum.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
albinka



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 10:47 pm    Temat postu: na tradzik jednak leki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja patzrze na swoj przyklad - lata walki z trądzikiem i natruralne sposoby, kosmetyki pitu pitu...
a moja młodsza siostra miala farta - polazła do dermatologa juz w wieku 13 lat, dostala jeden lek złuszczający, drugi antybiotyk na syfy i ... świety spokoj! dlatego nie szukaj naturalnych sposobów, trzeba sie przemoc i isc do dermatologa. Ona teraz chodzi raz w roku, placi , bo chodzi prywatnie, ale wyglada przynajmniej jak czowiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muszka6



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 157

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie Wink
ja ostatnimi czasy mialam powazne problemy z tradzikiem!!
POSLUCHAJ, nie katuj twarzy puki co powaznymi lekami, najpierw zacznij od podstaw tzn odrzywianie i higiena twarzy!! leczenie jest trudne i dlugotrwale. Zapobiegamy i leczymy lojotot korzystajac z powietrza i slonca. Tworzeniu sie zaskornikow zapobiegamy myjac codziennie twarz miekka szczoteczka z naturalnego wlosia z bardzo duza iloscia cieplej wody i mydla, najlepiej siarkowego lub dziegciowego. Po umyciu twarz splukujemy zimna woda. Trzeba ZREZYGNOWAC z jedzenia ciezkostrawnych potraw tlustych i ograniczyc weglowodany, szczegolnie czekolade, kakao i ostre potrawy. Bardzo dobre efekty daje stosowanie drozdzy piekarskich, wymieszac z lyzeczka cukru i zalac 1/2szkl letniej wody. Gdy zaczna fermentowac wypic na czczo rano lub wieczorem, przed snem. I tak przez 6 tyg. Dwa razy w tyg robimy maseczke z drozdzy, rozprowadzamy letnim mlekiem na papke, nakladamy na twaez na 20 min. Zmywamy goraca woda, splukujemy zimna. I nie wyciskac!!! jesli tworzy sie bolesny pryszcz nalezy go posmarowac termentiolem i on wyciagnie rope na zewnatrz ( i ja wysuszy naturalnie). To dlugotrwala kuracja, musisz byc cierpliwa i poprostu wprowadzic to w zycie, by stalo sie to twoim nawykiem. Uwazam, ze od tego powinnas zaczac. Zycze powodzenia! Wink
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No z mydłem to by uważała, bo siarkowe strasznie wysusza, ponadto czytałam że twarz należy myć preparatami nie zawierającymi mydła, gdyż mydło ma odczyn zasadowy a to sprzyja rozwojowi bakterii.
Naturalną metodą może być picie napary z bratka, lub jeśli nie lubisz ziół to można kupić suplementy diety zawierające wyciąg z bratka np. Cerabit.
Dodatkowo zamiast toniku twarz można przemywać roztworem 3% kwasu bornego, który ma działanie przeciwbakteryjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moniapog



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie przy trądziku musi preparat trochę wysuszyć. Wszystko zależy od intensywności trądziku. Ja nie mam z tym problemu i faktycznie nie stosuję żelu bo mi za bardzo wysusza a nie ma takiej potrzeby. Stosuje suplement diety cerabit i od kiedy go stosuję to nie mam takich problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja miałam takie wrażenie, że jak to mydło siarkowe bardzo mi wysuszało buzie to gruczoły łojowe dwa razy szybciej pracowały i skóra była strasznie tłusta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dawid18



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 9:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest kilka sposobów na trądzik jednak musisz wiedzieć że każda skora jest inna i nie każdemu pomagają te same sposoby co innym. Możesz stosować peeling naturalny zeby scierac stare warstwy naskorka, mozesz tez zastosować maseczke z drożdży !!! mi ona bardzo pomogła ale na jej temat poczytaj więcej w internecie. Najlepsze jednak beda kremy i inne kosmetyki polecone przez dermatologa albo panią w aptece:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group