Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

trądzik, a golenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 10:54 am    Temat postu: trądzik, a golenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zauważyłem, ze od czasu kiedy się gole po każdym goleniu wyskakuje mi na twarzy dość spora ilość pryszczów, zwłaszcza na policzkach. Czym to moze byc spowodowane ? Czy może mam uczulenie na jakiś z składników pianki do golenia, czy może ostrze maszynki źle wpływa na moją skóre ? :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 4:49 pm    Temat postu: golenie, a ......... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może golisz się w niewłaściwy sposób?!
Powodów uczulenia może być wiele, aby je wyeliminować powinieneś do golenia używać ciepłej wody, maszynka powinna być ostra, starać się golić zgodnie z kierunkiem włosa, a po goleniu użyć wody po goleniu na spirytusie lub samego spirytusu aby zdezynfekować twarz.
W przypadku wystąpienia uczulenia powinieneś zrobić sobie kilkudniową przerwę w goleniu.
I jeszcze jedno: z upływem lat cera stanie się "twardsza", mniej podatna na infekcję i jakiś kremik po goleniu nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group