Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Torbiele (cysty) na jajnikach

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beataaa



Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Włocławek
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 2:27 pm    Temat postu: Torbiele (cysty) na jajnikach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam..! 2 lata temu miałam laporoskopowo usuwane torbiele na jajnikach. Teraz byłam na usg i podaje opis tego usG i chcialabym sie dowiedziec czy czeka mnie znowu ten zabieg. Question Czy da rade wyleczyć to jakimiś tabletkami lub innymi sposbami. Question Dodatkowo jeszcze mam mięśniaki.

Podaje opis terażniejszego badania:
Macica przodozgięta. Trzon wielkości ok70x45 mm. W strukturze klika mięśniaków śródściennych - największe dwa po ok12 mm średnicy. Endometrium hyperechogenne, grubości do12-13mm. Jajnik prawy wielkości ok 43x24 mm, hypoechogenny o zatartych granicach. W strukturze pęcherzyk o zagęszczonej treści śr ok 20mm. Lewy jajnik wielkości ok63x43 mm, zawiera kilka torbieli. Największa śr ok 42mm, o dość gęstej zawartości.

PROSZĘ O ODPOWIEDZ I KOMENTARZE NA TEN TEMAT.. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czekam na odpowiedzi.. prosze..
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To schorzenie na ogół leczy się hormonalnie, chyba że któraś z torbieli bardzo się powiększy, powodując skręt jajnika. Wówczas konieczny jest zabieg chirurgiczny. Ale skoro ty już miałaś zabiegi chirurgiczne to znaczy, że na leczenie hormonalne było juz za późno. Z opisu wynika, że torbiele się nadal pojawiają. Jesli jest to pczątkowa faza rozwoju torbieli to może uda Ci się uniknąć zabiegu i wystarczą na przykład tabletki z progesteronem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka.Też miała takie problemy.Przez 3 miesiace byłam na chormonach,po których żle się czułam.Lekarka też myslała nad zabiegiem.ale wyleczyła mi je tabletkami.Za 3 miesiące mam kontrole.A mnie ciagle bola jajniki.Słyszałam że się nawracaja.Torbiele miałam na 2 jajnikach.Na prwym liczne,drobne wymiary 2,5 na 3 cm,lewy jeden torbiel 4 cm.Boje się że się pojawią.
Powrót do góry
ela123



Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 11:58 am    Temat postu: Torbiele na jajnikach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz stwierdził, że na jajnikach mam torbiele i że rozpoczęta owulacja nie może się zakończyć. I rzeczywiście czuję, że jajniki pracują, a ja mam krwawienia, które zaczynają się po południu. I tak przez kilkanaście dni. Czy można to wyleczyć innymi środkami niż lekarstwami farmakologicznymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga Elu. Torbiele na jajnikach da sie wyleczyć i na pewno już dostałaś jakieś lekarstwa. Powinny pomóc. W moim przypadku pomogły(dwukrotnie-raz na lewym jajniku,raz na prawym),a z mojej rozmowy z lekarzem wynikało,że jesliby nie pomogły wtedy przeprowadza sie zabieg usunięcia torbieli. Jednak nie przejmuj się,bo rzadko sie zdarza,żeby leki nie dały rezultatów. Będziemy w kontakcie. Informuj o przebiegu sprawy. Pozdrawiami głowa do góry Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 19 lat i mam 4 torbiel ena piersiach Sad boje sie Sad biopsja i .. ciecie.. ;( ehh ;(
Powrót do góry
just_me



Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 10:49 pm    Temat postu: torbiel :o( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad no wiec bylam u lekarza ktory stwierdzil ze mam torbiel. od 3 dni przyjmuje hormon- luteine ktorego zadaniem bylo wywolanie u mnie miesiaczki...jednak nicz tego. jedeynym efektem jaki uzyskalam to zatrzymanie wody w organizmie a co za tym idzie opuchlizna.. pomozcie mi. dlaczego ten lek nie wywolal u mnie okresu?? czy istnieje prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy? w okresie ostatnich 6 dni zrobilam 3testy ciazowe. kazdy o negatywnym wyniku. pierwszy z nich zrobilam 10 dni po terminie oczekiwanej miesiaczi.wiec zakladam zejuz wtedy powinien dobrze okreslic moj stan. pomocy!!! Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
just_me



Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:06 am    Temat postu: Re: torbiel :o( NIkt nie pomoze??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

just_me napisał:
Crying or Very sad no wiec bylam u lekarza ktory stwierdzil ze mam torbiel. od 3 dni przyjmuje hormon- luteine ktorego zadaniem bylo wywolanie u mnie miesiaczki...jednak nicz tego. jedeynym efektem jaki uzyskalam to zatrzymanie wody w organizmie a co za tym idzie opuchlizna.. pomozcie mi. dlaczego ten lek nie wywolal u mnie okresu?? czy istnieje prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy? w okresie ostatnich 6 dni zrobilam 3testy ciazowe. kazdy o negatywnym wyniku. pierwszy z nich zrobilam 10 dni po terminie oczekiwanej miesiaczi.wiec zakladam zejuz wtedy powinien dobrze okreslic moj stan. pomocy!!! Sad
nikt nie pomoze???? Sad Sad Sad Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie jesteś w ciąży,a opóźnienie miesiączki jest spowodowane obecnością torbieli.Jesteś pod opieką specjalisty i na pewno wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group