Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Torbiel na jajniku (5 tydz.)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrian8711



Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 1:27 am    Temat postu: Torbiel na jajniku (5 tydz.) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam wielki problem i prosilbym o pomoc:(moja dziewczyna byla dzisiaj na USG.Okazalo sie ze jest w piatym tygodniu ciazy.Wszytko byloby ok gdyby nie to ze wykryto u niej torbiel wielkosci 56mm na lewym jajniku.Co moze sie zdarzyc??Czy jest mozliwe utrzymanie ciazy,zeby nasz dzidzius urodzil sie zdrowy a moja dziewczyna przy tym niemiala zadnych komplikacji i w jakim stopniu jest to realne.Prosze o wszytkie szczegoly ,wszelakie watki ktore odpowiedza mi na wszelkie moje watpliwosci i te ktore beda mogly mi pomoc.

Prosze o szybka odpowiedz

----edited by emilka----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i uściśliłam temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wczesnych etapach ciąży gwałtownie rośnie poziom gonadotropiny kosmówkowej (to hormon ciążowy produkowany prze zarodek) i własnie to stymuluje wzrost torbieli u niektórych kobiet. Jajniki pozostawia sie nietknięte ale pod obserwacją do momentu kiedy poziom gonadotropiny się stabilizuje a to nastepuje ok 8 tygodnia ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Wtedy torbiel(e) zaczynają sie wchłaniać i zanikaja całkowicie w pierwszym lub drugim trymestrze.
także głowa do gory- byc moze sam sie wchłonie- a co mowi lekarz?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adrian8711



Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 12:34 pm    Temat postu: do wind_of_hope Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no lekarz narazie nic niemowi,dopiero wybieramy sie do niego w srode po wyniki;/no ale przy USG niebyl zbyt rozmowny jak zobaczyl ta torbiel;/wiec niewiem czy cos ukrywa;/a jezeli ta torbiel nie zaniknie??tak powieszchownie wiesz moze jaki jest odsetek ludzi z tym samym problemem i zarowno matka i dziecko wychodzi wtedy bez szwanku??

w srode wybieramy sie do niego z wynikami zeby powiedzial nam co dalej;)przepraszam za pomylke


---edit by Wind_of_hope---
Staraj się nie pisać kilku tematów pod rząd. Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień" jest w prawym górnym rogu każdego twojego posta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli sie nie wchłonie to wtedy chyba operacyjnie...nie wiem, nie chce wprowadzic w bład... a moze jakimis lekami.... miejmy nadzieje ze bedzie wszystko ok. b. duzo kobiet ktore sa w ciazy maja torbiele...Twoja dziewczyna nie jest napewno wyjatkiem. pzdr. i powodzenia Exclamation Exclamation a dziecku torbiel chyba nie zagraza bo jest na jajniku a fasolka o wiele nizej w macicy..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adrian8711



Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 2:24 pm    Temat postu: wind_of_hope Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za informacje,mam nadzieje ze tak bedzie;) jezlei macie jakies pomocne mi informacje to piszcie prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group