Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Toksoplazmoza - badania

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Annaso
Gość









PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 10:15 am    Temat postu: Toksoplazmoza - badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem lekarzem weterynarii,w tej chwili jestem w 4 miesiącu ciąży.Na początku ciąży robiłam test na toksoplazmozę, który wyszedł ujemny.Czy ze względu na moją częstą styczność z kotami powinnam powtórzyć badania ?Jeśli tak to ile razy?
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapobieganie toksoplazmozie wrodzonej
Ciężarne powinny przestrzegać następujących zaleceń:
1). Kobiety ciężarne mogą spożywać wyłącznie mięso dobrze ugotowane; powinny unikać natomiast posiłków z mięsa marynowanego, grilowanego lub wędzonego.
2). Owoce i warzywa powinny być dokładnie umyte i obrane przed jedzeniem.
3). Ręce oraz sztućce, naczynia lub inne przyrządy, które zostały zanieczyszczone surowym mięsem powinny być umyte ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.
4). Kobiety ciężarne powinny zawsze stosować rękawice gumowe w trakcie prac ogrodowych, a w szczególności kontaktu z ziemią lub piaskiem.
5). Kobiety ciężarne powinny unikać kontaktu z kotami oraz ich odchodami. Koty domowe należy karmić wyłącznie suchą karmą oraz uniemożliwić im opuszczanie pomieszczeń domowych.
6). Zaleca się wykonanie badań serologicznych w kierunku obecności przeciwciał IgG i IgM przed ciążą, na początku ciąży, a w przypadku kobiet seronegatywnych powtarzanie ich w kolejnych trymestrach ciąży.Mam nadzieję,że choć trochę pomogłam.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybka1418



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 12:00 pm    Temat postu: TOKSOPLAZMOZA pomocy!!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w ciazy!!! moj brat ma toksoplazmoze mam z nim stale kontakt czy moge sie przez niego zarazic?? pomocy!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnas jak najszybciej sie zgłosic do lekarza...toksoplazmoza jest bardzo niebezpieczna tym bardziej dla kobiet w ciazy... Exclamation Exclamation nie zastanawiaj sie tylko pedz co sił do lekarza Exclamation Exclamation

info z neta------
Świeża infekcja u ciężarnej wywołuje zapalenie łożyska i przejście tą drogą pasożytów do płodu. Ryzyko przeniknięcia toxoplazma gondi przez łożysko wzrasta wraz z zaawansowaniem ciąży i wynosi: 25 % w pierwszym trymestrze, 50 % w drugim i około 65 % w trzecim trymestrze, ale ryzyko toksoplazmozy wrodzonej u płodu jest największe w pierwszym trymestrze – 75 %, mniejsze w drugim – około 50 %, a w trzecim trymestrze już tylko około 5 %.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybka1418



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety do lekarza dopiero ide 12 listopada. nie wiem co robic do tego jeszcze boli mnie gardlo i bola plecki chyba grypka idzie. co mam zrobic boje sie o maluszka!!!!! ;(;(;( a zadnych lekow na wlasna reke nie moge brac totalna zalamke przezywam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehhh unikaj kontaktu z bratem...wogole nie powinnas sie z nim widziec..mam nadzieje ze malenstwo nie jest chore i te paskudztwo do niego sie nie dostało...przejdz sie do zwykłego rodzinnego i powiedz o sytuacji- napewno cos doradzi. lekow nie bierz - bron Boze!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżulia



Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 1:00 pm    Temat postu: Toksoplazmoza w ciąży a kontakt z końmi. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Proszę o podzielenie się ze mną informacjami na temat toksoplazmozy.
Dziewczyna w 2 miesiącu ciąży, wynik na toksoplazmozę ujemny.
Z informacji znalezionych przez googla już wiem, że to oznacza, że nie przebyła infekcji, więc jest na nią narażona, co może (ale nie musi) zaszkodzić dziecku.
Powinna unikać kontaktu z kotami i ich odchodami.
A co z innymi zwierzętami? (Psy i konie)
Czy może pracować przy koniach?
Do wykonywanych prac zalicza się jazda konna (pomijam jej decyzję, czy powinna jeździć w ciąży, czy nie) czyszczenie koni i wyrzucanie obornika.
Jaką drogą może dojść do zakażenia w stajni?
I jakie jest ryzyko, że zaszkodzi to ciąży?


----edited by emilka------
temat przeniosłam do odpowiedniego działu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwona.p.30



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 7:34 pm    Temat postu: wyniki badań toksoplazmozy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Smile
moje wyniki badań są nastepujące
IgM 0,087 dodatni,
IGg wynosi 12, przy normie
(-) mniej niż 2,0
(+) większy lub równy 3,0
watpliwy 2,0-3,0.
Jestem w 8 tygodniu ciąży i chciałabym wiedzieć, czy takie wyniki nie zagrażają mojemu dziecku.
Dziekuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a masz objawy? jeżeli tak, to musisz sie leczyć. jak nie, to za 3 tygodnie powtórz badanie i jeżeli okaże się, że igg wzrosło jeszcze bardziej i igm będzie dalej dodatnie, to też będziesz musiała się leczyć.
jeżeli teraz się zaraziłaś, to bardzo niedobrze, bo taka świeża infekcja może wywołać zapalenie łożyska i pasożyty mogą przejść do płodu, więc lepiej tego nie lekceważyć. trochę mniejsze jest zagrożenie, jeżeli zarazenie nastąpiło przed zajściem w ciążę, ale mimo wszystko trzeba uważać.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 3:35 pm    Temat postu: Toksoplazmoza w 4 miesiącu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na interesującą mnie sprawę.
Moja koleżanka jest w 4-tym miesiącu ciąży. Niedawno wyryto u niej toksoplazmozę. Nie dopytywałam, bo.... wiadomo, to delikatna sprawa, ale powiedzcie mi jakie jest ryzyko, że coś będzie nie tak z dzieckiem?
Wiem tylko, że lekarz zapisał jej całe mnóstwo antybiotyków, które musi brac do końca ciąży. Czy te antybiotyki mogą wpłynąć na zdrowie dziecka?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group