Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tłuszczak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 9:23 pm    Temat postu: tłuszczak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szukam informacji o tłuszczakach, czy ktos to moze miał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tłuszczaki to tzw. nowotwory łagodne, składające się z tkanki tłuszczowej. Najczęściej wystepują w tkance podskórnej jak i również obserwuje się je w "wewnątrz" tzn. w narządach. Jako, że nie powodują przerzutów i niszczenia tkanek nie zaleca się ich usuwania, a jedynie stałą obserwację. Głownie tez dlatego, że mają cechę ponownego powrotu po usunięciu chirurgicznym. Jednak, kiedy wystepują na przykład na twarzy ze względu na aspekt kosmetyczny zaleca się ich usuwanie. Mówi się, że tłuszczaki są uwarunkowane dziedzicznie. Zwykle są bezbolesne. Jednak kobiety przed miesiączką mogą odczuwać ich bolesność zwłaszcza przy dotknięciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedys gdzies przeczytałam ze dotycza ludzi starszych, a ja mam 23 lata, wiec dlaczego to mam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krzysiek_mbn



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje odnośnie tłuszczaków, to proszę pisać. Szukam wszystkiego z tym związanego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulisian



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 8:56 pm    Temat postu: Tluszczak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakies 2-3 lata temu zauwazylam ponizej lokcia pewna ruchoma kulke..
poszlam wiec do lekarza, cala przerazona co to jest, na to lekarka od razu wypisala mi skierowanie na usuniecie tluszczaka ale naturalnie strach mnie zjadl i nie poszlam na zabieg
wiec moje pytanie:
jaki duzy moze byc tluszczak?
czy w ogole warto go "ruszac" i usuwac?
jak wyglada usuwanie tluszczaka?
slyszalam o kilku metodach np. i wysysaniu do strzykawka w kilku miejscach albo po prostu zwykly zabieg ktory polega na rozcieciu skory i wyjeciu go tylko ze to niestety pozostawia rany
coraz czesciej zastanawiam sie nad usunieciem go tylko czy watro usuwac tluszczaka?

wydaje mi sie ze w ciagu tych 2-3 lat troszke on urosl ale nie za duzo..
bardzo prosze o pilne odpowiedzi do mojego tematu bo nie wiem co z tym zrobic..



------edited by emilka----
przyłączyłam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wznawiam temat.

od ponad tygodnia mam ogromną kulę na noce (średnica ponad 6 cm). chirurg stwierdził, że jest to tłuszczak. przedtem pobrał płyn.
dzisiaj umówił mnie na zabieg usunięcia go.
czy tłuszczaki poddaje się badaniu histopatologicznemu? czy muszę się o to upomnieć? (dodam, że jestem z grupy ryzyka- raki różnego rodzaju).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Nie ma znaczenia czy Jesteś w grupie ryzyka.Tłuszczaki zostają poddane badaniu histo-pato.Procedura standardowa.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group