Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tętniak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 12:57 am    Temat postu: Tętniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
mam 23 lata. niedawno lekarze wykryli mi tętniaka mózgu. moim problemem są nie tylko silne kilkudniowe bóle głowy ale i niepewność.
muszę bowiem czekać miesiąc na konsultację u neurochirurga.
dlatego mam pytanie- może ktoś z was wie jakie jest postępowanie w takim wypadku?
neurolog twierdzi, że zmiana nie jest duża i że najprawdopodobniej nie będą leczyć jej operacyjnie.
jakie są jeszcze inne sposoby leczenia tętniaka?
oprócz leczenia operacyjnego? np. embolizacji czy klipssingu?
w przychodni zostałam poinformowana o tym czego nie powinnam robić i kiedy mam wezwać pogotowie.
wiem, że mój stan najlepiej określi neurochirurg jednak ta niepewność jest nieznośna.
może ktoś wie jakie są procedury leczenia?
Gosia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vigor24



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może nie jestem specjalistą ale na twoim miejscu nie czekał bym na to aż łaskawa państwowa służba zdrowia kiwnie w końcu palcem i cię zacznie leczyć tylko zajął bym się tym prywatnie, niezależnie od kosztów. to nie jest katar żeby to bagatelizować.
ciesz się że tylko miesiąc musisz czekać, w tym kraju można się wykrwawiać a oni i tak ci każą czekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 1:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też nie chce czekać. ale nie mam wyjścia.
nie stać mnie na prywatne wizyty. po pierwsze dlatego że jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców a po drugie że leczę się jeszcze na coś innego i miesięcznie na leki wydaje ok. 200 zł.
dotychczasowemu neurologowi nie ufam więc zapisałam się już na wizytę do polecanej w mieście neurolog.
wizytę mam 28 sierpnia po wizycie u neurochirurga.
chyba jednak musze poczekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam dzisiaj u neurochirurga.
zobaczył wyniki badań. skonsultował się z radiologiem.
powiedział, że są dwa wyjścia - albo skieruje mnie na badanie na automacie wysokopolowym, na które będę musiała czekać kilka miesięcy i które nie da prawdopodobnie jednoznacznego wyniku, albo zgodzę się na pobyt w szpitalu gdzie wykonają mi inwazyjne badanie (angiografię) i zdecydują o dalszym leczeniu, ewentualnie o operacji.
zdecydowałam się na szpital. nie mam już siły czekać kolejnych miesięcy w niepewności.
do szpitala idę w czwartek
boję sie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 1:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia, myślę, że dobrze wybrałaś, przynajmniej będziesz miała dokładne wyniki i o wiele szybciej. szpitale do najprzyjemniejszych miejsc nie należą, ale jak masz świadomość, że wreszcie coś się w Twojej sprawie może "ruszyć" to na pewno warto. czasami strach ma wielkie oczy. trzymam więc kciuki i po powrocie koniecznie do nas zajrzyj :)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wróciłam.
wczoraj miałam badanie. mało co ze stołu nie zwiałam.
ale w sumie - dało się przeżyć.
dostałam znieczulenie miejscowe. także nie bolało.
badanie wykazało, że nie mam jednak tętniaka. Smile
a bóle głowy są prawdopodobnie na tle nerwowym.
dostałam silne leki przeciwbólowe. i mam się zgłosić do neurologa.
gdyby się coś niepokojącego działo mam przyjść do przychodni do neurochirurga który mnie prowadził w szpitalu i mnie przyjmie:)
no. i po strachu. fizycznie jestem zdrowa:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko ale ulga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group