Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

testy alergiczne a dieta (w tym czasie)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyEl



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: mazowsze
PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 9:36 am    Temat postu: testy alergiczne a dieta (w tym czasie) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

moja 15sto misieczna coreczka maial wykonywane testy z krwii m.in na marchew, kukurydze, rzy, soje, pomidora...

w zwiazku z tym mam pytanie czy wyniki mogly wyjsc zafalszowane (nie wykazaly alergii) jesli w czasie robienia testow coreczka od kilku miesiecy nie jadla tych pokarmow (wczesnie spozywala je dlugo i regularnie -kilka miesiecy,jednak pozniej je odstawilam poniewaz zaczelam je podejrzewac i po dosc dlugim czasie p oodstawieniu zrobilam testy)


mam nadzieje ze jesli bylaby uczulona to dieta by nie wplynela na testy ale nie jestem pewna, prosze o rade czy wierzyc owym testom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co się orientuję to wyniki zafałszować mogły jakiekolwiek przyjmowane lekarstwa (na 5 dni przed nie wolno nic podawać) , dotyczy to też witamin, wapna itd.
co do pokarmów- nie mam pojęcia , ale wydaje mi się że jeśli mała byłaby uczulona to wyszłoby to w badaniu.

radzę jednak wszelkie wątpliwości omówić z pediatrą .
a czy po wynikach badań byłaś u alergologa? jeśli nie to z nim też warto to omówić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LadyEl



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: mazowsze
PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za odpowiedz, corka dostaje lek antyhistaminowy aerius ale lekarz nie kazal go odstawiac na czas testow mam nadzieje ze nie zafalszowal wyniku Sad z tym ze wlasnie zapomnialam zapytac o ta diete a wizyte u alergologa mamy dopiero na polowe lipca wiec jescze mu nie przedstawilam wynikow testow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety nie orientuję się dokładnie.
mój bratanek miał testy alergiczne (ale skórne- nie z krwi) i lekarz na co najmniej 5 dni przed testami kazał odstawić wszystkie leki, zwłaszcza na alergię, witaminy, wapno. mały musiał być zdrowy i przez dłuższy czas nie przyjmować żadnych antybiotyków ani syropów. w przeciwnym razie wg lekarza testy wyszłyby zafałszowane.
radzę przedzwonić tam gdzie robiłaś testy, albo zadzwonić do alergologa i przedstawić sytuację.
ale wydaje mi się, że skoro testy skórne mogły zostać zafałszowane to tym bardziej takie z krwi. pewności jednak nie mam Wink
dlatego lepiej popytać alergologa lub laboranta który test wykonywał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group