Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Test owulacyjny - zbiorczy.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
a.n.i.a



Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: manchester
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 9:59 am    Temat postu: Test owulacyjny - zbiorczy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No coz staramy sie i staramy a fasoleczki wciaz nie ma. Nigdy jeszcze nie korzystalam z testu owulacyjnego ani tez nie znam nikogo kto by go uzywal, jestem ciekawa na jakiej zasadzie on dziala jesli ktos z was wie to prosze napiszcie Smile dzieki moze tym razem sie uda Smile


tworzę zbiorczy, dotyczący testów owulacyjnych. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeklejam:
"zasada działania testu opiera się na wykorzystaniu zjawiska wzrostu poziomu hormonu luteinizującego (LH) w moczu. LH jest zawsze obecny w moczu, tym niemniej wzrost jego poziomu w środku cyklu powoduje uwolnienie komórki jajowej z jajnika w ciągu 24-36 godzin (owulacja).
test owulacyjny wykrywa wzrost LH poprzedzający jajeczkowanie i w ten sposób określa 2 najbardziej płodne dni. jeśli do zbliżenia dojdzie w trakcie tych 2 dni szanse na poczęcie dziecka są największe."
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
EWELINKA22f



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 1:56 pm    Temat postu: test owulacyjny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktos mozw3 mi napisac jak robi sie test owulacyjny czy jest skuteczny ile kosztuje i czy mozna naprwde zajsc w ciąże po tym jak on wskaze dzien płodny bo chcemy miec dziecko z mezem ale nam sie nie udaje bede wdzieczna za odpowiedzi pa


------edited by emilka-----
przyłącza do podobnego temaciku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

część informacji: patrz dwa posty wyżej Wink

"materiałem do przeprowadzenia testu owulacyjnego jest mocz kobiety. Około 50-100 ml moczu należy oddać do czystego i suchego naczynia, zawsze o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów."

ceny są różne w zależności od firmy. tak od 40-90zł za 5sztuk
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
...iza...



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bojszowy
PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 8:40 pm    Temat postu: testy owulacyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jak dzialaja testy owulacyjne .cche miec drugie dziecko a tu mija ja miesiace i nic. jesli ktos wie prosze o odp. jak dokladnie one dzialaja? Laughing


-----edited by emilka-----
temat przyłączyłam do tematu o podobnej tematyce heh Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

info z neta -->
działanie testu opiera się na wykorzystaniu zjawiska wzrostu poziomu hormonu luteinizującego (LH) w moczu. LH jest zawsze obecny w moczu, tym niemniej wzrost jego poziomu w środku cyklu powoduje uwolnienie komórki jajowej z jajnika w ciągu 24-36 godzin. Proces ten nazywany jest owulacją. Aby zapłodnić komórkę jajową nasienie musi się znaleźć w narządach rodnych kobiety w okresie sąsiadującym z owulacją. Chociaż wydaje się to łatwe do osiągnięcia, komórka jajowa może być zapłodniona do 24 godzin po uwolnieniu, natomiast plemniki są zdolne do zapłodnienia przez okres kilku dni. Dlatego odbycie stosunku w tym najbardziej płodnym okresie jest kluczowe jeżeli chce się zajść w ciążę. Very Happy Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fiolka22



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 9:36 am    Temat postu: Testy owulacyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie znalazłam takiego tematu więc zakładam.
Mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. Czy są skuteczne? Czy wam się udało i za którym razem? Zamierzam je zastosować w tym miesiącu więc na co powinnam zwrócić szczególną uwagę. Cykle mam 30-34 dniowe. Mój chłopak wyjeżdża na jakiś czas w tym miesiącu więc postanowiwliśmy zrobić dziecko. Powiecmy więc że to jedyna moja szansa. Ostatnim razem uprawialiśmy sex i byłam pewna, że jestem w ciąży. Potem pojawiła się @ chociaż była inna niż zwykle pownieważ było w niej dużo śluzu i nie było skrzepów krwi, ale była dość obfita. Czy myślicie ze stosowanie jednocześnie monitoringu do testów zwiększy moją szanse? Dzieki za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fiolka ja powiem tak: testy owulacyjne pozwalaja ci okreslic mniej wiecej dzien owulacji.jesli bedziesz sie kochac w tych dniach to szanse na zaplodnienie wynosza tyle co innych czyli ok 30-40% bowiem wiesz mi od wielu innych czynnikow to tez zalezy, takich chociazby jak jakosc i ilosc sluzu plodnego czy dlugosc fazy lutealnej(od owulacji do miesiaczki)ja sama stosuje testy juz drugi cykl i niestety bez powodzenia ale moze Ty bedziesz miala wiecej szczescia...moi znajomi zaszli przy pomocy takich testow wiec skoro nie masz nic do stracenia to czemu nie...powodzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fiolka22



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki......czekam tylko na odpowiedni dzień by zacząc je stosować. Zobaczymy. Z dnia na dzień przy tym czekaniu mam coraz więcej wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nataliapoznan_18441



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznan
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 5:27 pm    Temat postu: Testy owulacyjne... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile) Mam pytania, mianowicie na czym polegają testy owulacyjne i gdzie mogę je nabyć??....w aptece, czy u lekarza...??

--- edited by mala_mi ---
Prosze czytać REGULAMIN forum!! Nie wolno pisać pogrubioą, pokreśloną i zwiekszoną czcionką!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group