Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Test ciążowy (part.2)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agunia



Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 7:03 pm    Temat postu: Test ciążowy (part.2) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie w jakim czasie od stosunku moge wykonać test ciążowy? wspolżyłam w 6-stym i 7-dmym dniu cyklu czy to wogóle możliwe żebym zaszła w ciąże w tym czasie?z moich obliczeń wynika że niebardzo ale wole się upewnić.prosze o odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po 10 dniach większość powinna już wykryć, ale najlepiej iść do apteki i zapytać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mówiąć ściślej po 10 dniach od spodziewanej miesiączki już jest praktycznie pewny wynik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn 10 dni od stosunku czy po 10 dniach od spodziewanej miesiączki?to jest dla mnie bardzo istotne ponieważ potrzebuję wiedzieć to jak najszybciej a kolejna miesiączka to dobiero za jakieś 2,5 tyg. Sad
czy wogole jest teraz sens robienia testu?
Powrót do góry
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

10 dni od spodziewanej miesiączki. Jeżeli teraz zrobisz test to wynik może być błędny. Niektóre testy dają już wynik po 3 dniach od spodziewanej miesiączki. A miałaś dni płodne czy niepłodne? Policz sobie to może jakoś Cię uspokoi. Bo właściwie jeśli masz regularny cykl a współżyłaś w 6 i 7 dniu cyklu to nie powinnaś być w ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według tego materiału to 1 bądz 2 dni przed terminem spodziewanej miesiączki a potem dla pewności 5 dni po.
[zakaz umieszczania linków]

Ale nadal uważam że łatwiej będzie kupić test i przeczytać na ulotce Wink to nie taki wielki koszt bo 15 zł do 25 zł. a masz pewność kiedy dokłądnie ten konkretny test należy wykonać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zwykle jest tak, że im droższy tym lepszy tzn. na ulotce jest napisane że można go dość wcześnie wykonać, ale najlepiej zapytać się w aptece, kótry można najwcześniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonim
Gość









PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 2:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to wydać wam się śmieszne pytanie, jednak zaryzykuje, bo juz nie mam sie kogo poradzic.... Czy jeśli byłabym w np. 3 lub dalszych miesiącach ciąży to czy test jest skuteczny czy już jest za późno na zrobienie testu? Czytałam już o testach, ale to nadal mnie zastanawia i nie jest to dla mnie jasne. Pytam sie, ponieważ ostatnio miałam takie objawy jak nudnosci, zgaga, zmiana śluzu- nie wiem czy to nie jest efekt jakiegos zatrucia, albo zblizajacej sie miesiaczki. Czytalam, że moga wystepowac krwawienia, nawet jesli jest sie w ciazy. Wiec pytanie nastepne: Czy wystepuja one w takim mniej wiecej czasie jak spodziewana miesiaczka? Prosze o szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Test możesz wkonać w każdym etapie ciazy Smile najciężej jest jeśli sie go zrobi za szybko bo w tedy może nie dojść do zagnieżdzenia sie zarodka, i organizm w tedy jeszcze nie zaczyna produkować hormonów które wykrywa test. Jeśli jednak zajdzie już do zagniezdzenia test zawsze wykryje ciaze Smile (sa małe odstepstwa na samym początku - rozregulowana gospodarka hormnalna) ale w 3 miesiącu test bezproblemu określi ciąże Smile

Co do miesiączki, może wystepować, czy będzie przebiegać tak samo, może bardzo podobnie. Nie jest to jednak zagrożęniem dla ciązy czy jakimś złym znakiem. Poprostu tak sie zdaża Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonim
Gość









PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 9:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję Smile Właśnie taką odpowiedź chciałam uzyskać Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Strona 1 z 46

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group