Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Temperatura

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulinaaa88ns



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję,że jednak zajdę w ciąże, w poprzednim miesiącu, co prawda nie mierzyłam temperatury, ale miałam cykl trwający 28 dni,więc owulacja przypadała 15.01, mimo starań w tych dniach okres dostałam...eh ciężko jest zajść w ciąże, coraz bardziej się boję czy oby napewno ze mną jest wszystko ok Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z zajściem w ciaże nie jest tak łatwo jak by sie wydawało w szczgólności gdy bardzo pragnie się dziecka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paulinaaa88ns po temperaturze ciężko jest niestety owulację. Tak dokładnie co do dnia nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Dlatego zawsze bierzemy margines kilku dni przed i po skoku właściwym. U Ciebie wykres jest lekko zachwiany i nie wiadomo który skoczek był tym odpowiednim. Plemniki w odpowiednim śluzie przetrwają nawet kilka dni więc nie ma co się martwić na zapas.
Obserwuj śluz to bardzo pomocne. W interpretacji i ocenie mogę pomóc jeśli chcesz
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulinaaa88ns



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosia bardzo bym prosiła o pomoc. Jeszcze nie tak dawno nie miałam z tym problemu, dokładnie odróżniałam ślub płodny od niepłodnego, jednak od kilku cykli mój śluz zaczął być dziwny, tzn. wygląda cały czas tak samo (albo to mi się tak wydaje) i dlatego zaczęłam mieć z tym problemy. W poprzednim cyklu miałam podobnie, przez praktycznie wszystkie dni płodne nie odczuwałam go wogóle, było suchutko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze jutro wszystko wyjaśnię jak chcesz ale juz nie tutaj bo to temat odnośnie temperatury. Jeśli chcesz to przejdźmy do odpowiedniego tematu o sluzie to tam pogadamy a jesli nie to na priva
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulinaaa88ns



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oki to może przejdźmy do tematu o śluzie, ja już dzisiaj idę spać,ale jutro odezwę się napewno. Dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań. Mierzę temperaturę od 3 miesięcy. Na początku obecnie trwającego cyklu miałam dwie imprezy z alkoholem. 5 dni temu wróciliśmy z mężem z urlopu (dziś jest 15 dc).
1. Czy te wydarzenia mogą "zachwiać" CAŁYM moim wykresem temperatury, czy odbiją się jedynie w dniach , o których wcześniej była mowa?
2. Czy moje nieregularne pory budzenia się będą miały odzwierciedlenie na wykresie TYLKO wtedy, gdy budzę się o różnych porach? Czy wykres wróci do normy, gdy np. od jutra zacznę mierzyć tempkę dokładnie o jednej porze? Czy CAŁY WYKRES jest już do niczego z powodu tych kilku dni?
3. Czy wykres w takich (wcześniej opisanych) przypadkach może NIE POKAZAĆ dnia skoku temperatury zakładając, że do owulacji jednak doszło?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Czy te wydarzenia mogą "zachwiać" CAŁYM moim wykresem temperatury, czy odbiją się jedynie w dniach , o których wcześniej była mowa?


Jak najbardziej. Nieprzespane noce, bądź zmiany klimatu mają wpływ na cykl, na wykres, może to być powodem zmian w twoim wykresie.

Cytat:
2. Czy moje nieregularne pory budzenia się będą miały odzwierciedlenie na wykresie TYLKO wtedy, gdy budzę się o różnych porach? Czy wykres wróci do normy, gdy np. od jutra zacznę mierzyć tempkę dokładnie o jednej porze? Czy CAŁY WYKRES jest już do niczego z powodu tych kilku dni?


WIesz co powinno się mierzyć regularnie o tej samej porze, dlatego radziłabym uważać w tym miesiącu i nie polegać 100% na wykresie, bo tak jak pisałam wcześniej, nieregularnie mierzyłaś temp, regularnie + moze byc zafałszowany przez zmianę klimatu i nieprzespane noce.

Cytat:
3. Czy wykres w takich (wcześniej opisanych) przypadkach może NIE POKAZAĆ dnia skoku temperatury zakładając, że do owulacji jednak doszło?


Moze pokazac, ale nie musi - trudno powiedzieć, powiem tak: Powinien pokazać ale 100% gwarancji nie dam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli ogólnie nie wiadomo, czy wykres powinien wrócić do normy i pokazywać ładną fazę wysokich temperatur po skończeniu moich "wojaży" (mam tu na myśli wyjazd i imprezy)? Może-ale nie musi.
Ech, ta metoda nie jest dla mnie... Confused Za dużo tu dla mnie znaków zapytania i niepewnych rzeczy...Nie jestem aż na tyle zdeterminowana, by podczas urlopu nastawiać sobie budzik... Wole się wyspać.
Ale dzięki za odpowiedź, mala_mi!
Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz wiesz co moja wiedza oparta jest na teori, sama tejmetody nie stosuje, moze poczekajna wypowiedzi dziewczyn ktoe stosuja ta metode. Na pewno ktos taki tutaj sie znajdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group