Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Temperatura

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anioos



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie bo slyszalam cos o podwyzszonej temperaturzy po zaplodnieniu


bo sie troche obawiam bo miałam 19 stosunek jednak wytrysk nastapil na zewnatrz a mam dostac okres jakos 6 albo 7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 4:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w ciąży owszem może być podwyższona temperatura (zwykle jest), ale może to być jeden z objawów dopiero jeśli podwyższona utrzymuje się po dniu spodziewanej miesiączki, bo dopiero w pierwszej fazie cyklu spada. na razie nie ma co kombinować z temperaturą. mozesz na wszelki wypadek zrobić test w przyszłym tygodniu, choć jeżeli wystarczająco wcześnie chłopak wyjął penisa przed wytryskiem, to powinno być ok. zwłaszcza, ze owulacja przypadałaby na ok. 23 marca a plemniki średnio żyją 4 dni w śluzie płodnym (choć w npr przyjmuje się, że 7 dni), więc RACZEJ powodów do obaw mieć nie powinnaś Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioos



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no jak sie kochalismy to ja wogole nie miałam śluzu (sucho) i potem przez jakies 2 dni tez nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ilonka7



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:51 pm    Temat postu: temperatura Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej chciałabym sie dowiedziec jak powina być temperatura ciała w jakim okresie? jak dlugo trzymac termometr w pochwie i jak go tam u mieszczac(jak daleko)? jakim termometrem najlepiej mierzyc temperature?


Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w tym temacie już wklejalam:
http://www.biomedical.pl/forum/mamy-szanse-czy-tez-nie-vp61427.html?highlight=temperatura#61427
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 11:08 pm    Temat postu: czy skok temp moze byc w dniu owu czy zawsze dzien po? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny czy orientujecie sie jak to jest z tym skokiem temperatury? wydaje mi sie ze mialam w dniu owulacji a nie dzien po ale sama niewiem bo niestety zbieglo sie to z przeziebieniem i temperaturka skoczyla o 2 kreski a ja bylam przeziebiona tego dnia jednak mialam bol owulcyjny i test wykazal mi rano owulacje(ale one wskazuja na 24 godz przed). wiec niewiem w sumie. nastepnego dnia byla taka sama podwyzszona a trzeciego dnia skoczyla o kolejne dwie kreski,...wiec bylo tak: 15 dc-36.40, 16 dc-36.40,17 dc-36.60(przeziebienie)bol owulacyjny, szczyt sluzu,test owu pozytywny,18 dc-36.60(przeziebienie) 19dc-36.80(przeziebienie)wiec kiedy byla owu?

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o temperature to jest świetnym wyznacznikiem "płodności" no i można stwierdzić czy wszystko jest ok. czy mamy dwufazowy cykl i czy ta druga faza lutealna jest odpowiednio długa bo zdarza się,że właśnie jest zbyt krótka co może powodować,że zarodek nie zagnieździ się a to bardzo ważne.
Tempkę mierzymy zawsze rano względnie o stałej porze ( -+ 1,5 godz) zanim wstaniemy z łóżka. Oczywiście obserwujemy śluz .
Na początku cyklu temperatury sa niskie, później nastepuję skok o min. 2 kreski i zaczyna się faza lutealna czyli faza wyższych temperatur, która musi trwać minimum 10 dni. Przyjmujemy ,że trzeciego dnia wyższych temperatur wieczorem juz jest czas niepłodny ( oczywiście przy zachowaniu warunków). zazwyczaj tuż przed okresem tempka spada ( ale może spaśc w trakcie lub tuż po) i znowu cykl sie powtarza.
Ruzia dnia owulacji nie możemy określic na podstawie temperatury . Mozna to zrobić tylko przez usg . Skok temperatury o min. 2 kreski i dalsze utrzymywanie sie tempki na poziomie wyższym tylko pokazuje,że prawdopodobnie owulacja nastąpiła ( ale nie zawsze tak jest). Owulacja może byc wcześniej niż skok , w dniu skoku lub nawet dzień po skoku. wszystko zależy od orgazmu, wiec tak naprawdę tempka nie jest wyznacznikiem DNIA owulacji.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia sama tempka to rozumiem ale ja mialamtego dnia i skok i pozytywny test owu i bol owulacyjny i...niestety przeziebienie. wiec nie wiem jak na to patrzec teraz....a jest tu moze gdzies na biomedical mozliwosc umieszczenia darmowo wykresow i ich interpretacji?pozdrawiam..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ruzia, ale nawet jeśli nie miałabyś przeziębienia, a tylko skok temp. i pozytywny test to i tak nie zmienia faktu, że bez usg nie byłabyś w stanie opwiedzieć ze 100% pewnością, że to właśnie TEGO dnia była owulacja.
Choć gdzieś wyczytałam, że ból owu pojawiwa się kiedy jajeczko sobie wędruje, więc być może TO jest wyznacznikiem (przy pozostałych obserwacjach) dnia owulki. ale wiarygodnie to chyba tylko lekarz może odpowiedzieć na Twoje pytanie... Smile
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aedd



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. lecze się od tygodnia na niedoczynnośc tarczycy. Mierze temperaturę prawię rok. wykres mam pierwszy raz od paru miesięcy ładny...spadła mi temperatura, ale okresu nie ma Neutral (wczesniej miałam cykle 51, 48, 46 etc - wysoka prolaktyna)

linia podstawowa 36,1.
16dc-36,2
17dc-36.3
18dc-36,4
19dc-36,4
20dc-36,5
21dc-36,5
22dc-36,7
23dc-36,6
24dc-36,6
25dc-36,4
26dc-36,5
27dc-36,5
28dc-36,45
29dc-36,3

czy to jest spadek temperatury i rozumiem, że czekam na okres? Smile Bo zawsze mi spadała i dostawalam okres rano, a teraz ani widu ani slychu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group