Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca; napady duszności

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrnow



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 2:28 am    Temat postu: tarczyca; napady duszności Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, około 2 miesiące temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Od jakiegoś czasu miewam uciążliwe napady duszności, które przeszkadzają mi między innymi w spaniu. Wyczytałem gdzieś, że te dwie dolegliwości mogą być ze sobą powiązane. Był bym wdzięczny za jakieś informacje, albo, chociaż o link na stronę, na której mógłbym o tym poczytać. Miałem badania hormonalne i mam zapisane jakieś lekarstwa. Skierowanie na szczegółowe badania mam dopiero na listopad. Zastanawiam się czy nie pójść, może na badania astmatyczne. Z góry dzięki za każdą pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duszność to jest normalny objaw nadczynności tarczycy, a nie niedoczynności.
Choć duszność pojawia się równiez przy innych dolegliwościach, tj. choroby krtani, guzek tarczycy, nerwica, choroby serca czy problemy z płucami.

A czy podczas wdechu słyszysz taki świst w krtani? Masz ograniczony dopływ powietrza?

A jakie badanie miałeś?


Ostatnio zmieniony przez Yalissea dnia Sob Sie 26, 2006 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NADCZYNNOSC tarczycy objawia sie dusznoscia- powiekszenie wola!!!
wycinam. Gosia85
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrnow



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie. Ja mam niedoczynność, ale w tym wypadku wole również występują. Badania laboratoryjne wykazały, że mam ze dużo TSH z wynikiem 7.47
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to niedoczynność, z takim wynikiem....

Tylko dziwne są te objawy z dusznością... musisz iść do lekarza i na badania.

Pytałam, czy słyszysz świst przy wdechu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrnow



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, słychać świsty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group