Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tarczyca a tabletki antykoncepcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aduska



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 9:33 am    Temat postu: Tarczyca a tabletki antykoncepcyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie spraw kobiecych powiązanych z endokrynologią. Pytałam o to mojego lekarza ginekologa jednak wg niego endokrynologia z ginekologią ma mało wspólnego i mogę leki antykoncpecyjne spokojnie brać, dlatego pytam o to Was dla pewności, ponieważ jestem, jeszcze, przed wizytą u endokrynologa. Zacznijmy od tego że mam 19 lat. Przeszłam ostatnio wiele badań, w tym także badanie usg tarczycy, wynik był taki: tarczyca niepowiększona, miąższ wyraźnie niejednorodny, prawy płat z niejednorodnym guzkiem śr 10 mm i hipoechogennymi niejednorodnymi obszarami. Lewy płat z niejedonrodnymi hipoechogennymi obszarami.Wynik TSH 6,780 (przy normie 0,270 - 4,200)
Wybrałam się także do ginekologa, na drugiej wizycie poprosiłam o środki antykoncepcyjne. Lekarz zapisał mi "Novynette"

Teraz moje pytania: Czy tabletki będą działać jak należy? Czy może mają osłabione działanie ze względu na tarczycę? Czy jest możliwość że zajdę w ciążę? I najważniejsze, czy tabletki nie szkodzą mi na tarczycę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, zmień ginekologa.
To ciekawe dlaczego są lekarze którzy mają specjalizację: ginekolog-endokrynolog?

No na ostatnie pytanie mogę coś powiedzieć .. tabletki pewnie będzie Ci można brać, ale musisz skonsultować z endokrynologiem.
Na samą tarczycę one może nie będą działać, ale w połączeniu z lekami, mogą być jakieś interakcje... zależy od leków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aduska



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz Smile pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group