Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki YAZ

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny! Przegrzebalam caly internet ale ulotki do Yaz sa niby w formacie pdf ALE sa niekompletne:/ Macie jakiś link do ulotki Yaz w necie? Bo ja swoja gdzieś przepiłam... Niby czuję sie dobrze, wystepują delikatne duszności ale to raczej z nerwów bo.... obniżylo mi sie ciśnienie krwi i mam pietra:P Zawsze cisnienie mialam okolo 130/84 teraz 108/65. Niby z tego co wyczytalam w necie to nie mam powodow do obaw bo niskie cisnienie nie jest grozne ( nie wiem bo zawsze mialam podwyzszone) ale te zawroty glowy i sennosc troche daja mi popalic. Mam nadzieje, ze sie unormuje po jakims czasie bo na razie jestem nawet nie w polowie 1 opakowania...Jak myslicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niskie ciśnienie też jest niebezpieczne, zwłaszcza jeśli zwykle miałaś lekko podwyższone.

Jeśli występują u Ciebie duszności, zwroty głowy to należy udać się jak najszybciej do lekarza, wykonać badania i zmienić preparat.

Pamiętaj ze nie wszystkie informacje w ulotce są umieszczone, bo np w trakcie badań jakiś objaw wystąpił u jednej pacjentki na100 lub więcej. Takiej informacji już nie umieszczą...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ponownie - cienienie mi sie troche unormowalo. Teraz mam okolo 117/74, czasem troche wiecej, tylko tetno jeszcze wieczorem skacze ale moze... tez sie unormuje. Teraz dopada mnie lekki stan zapalny ( jeszcze nie wiem gdzie) bo czuje po wezlach chlonnych ale na pewno jakiegos zeba co moze tez troche podwyzszac tetno z tego co pamietam. Chyba dobrze kombinuje. Juz nie ma sennosci i mam nadzieje, ze tak zostanie:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
libelle_08



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 9:35 pm    Temat postu: Tabletki antykoncepcyjne YAZ. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne YAZ, Które mają między innymi wyregulować mi cykle miesiączkowe, spowodować, że nie będzie mnie bardzo bolał brzuch w trakcie okresu. Mówił również, że od tych tabletek nie przytyję, jednak ja mam bóle migrenowe głowy, a czytałam że biorąc tabletki antykoncepcyjne takie bóle się nasilają. Jednak ginekolog powiedział że ulotki do tych tabletek piszą prawnicy i muszą coś tam napisać... Wykupiłam receptę, jednak do tej pory (a na wizycie byłam w grudniu) nie zaczęłam stosować tabletek. Ponadto zdziwiło mnie to, że zrobił mi badanie ginekologiczne, stwierdził że wszystko jest w porządku, cytologia też wyszła ok. Jednak nie jestem pewna czy te tabletki są odpowiednie bo nie zlecił mi żadnych innych badań. Podał tylko nazwę tabletek i zapisał mi je. Czy któraś z Pań zażywa te tabletki? Są po nich jakieś skutki uboczne? Jak działają? Proszę podzielcie się swoimi opiniami ze mną na temat tych tabletek! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz powiedzial prawde. W ulotce informcyjnej musza sie znalezc informacje o wszystkich skutkach ubocznych ktremoga sie pojawic.

Nie ma znaczenia czy bedzieszprzyjmowac Yaz, czy inny preparat. Kazy moze wywolywac lub nasilac migrenowe bole głowy.

Musisz po prostu spróbowac. Jak ja przyjmowalam Yaz, dlugi czas wszystko bylo w porzadku, dopiero gdzies po roku bole migrenowe zaczely sie nasilac.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agraffka



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 8:40 am    Temat postu: zmiana na Yaz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mój gin postanowił przepisać mi tabletki i zmienić na Yaz. Od kilku lat zażywam Novynette, w zeszłą sobotą skończyłam opakowanie, a nową tabletkę Yaz wzięłam w piątek (po 5 dniach przerwy), aby wygodniej ustawić krwawienie. Moje pytanie: czy ochrona została zachowana, czy powinnam przez pierwszy tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie? Wiem, że te tabletki mają podobny skład i wydaje mi się, że wszystko jest ok, ochrona zachowana, ale wolę zapytać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 1:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak ochrona zostala zachowana. jak sluznie zauwazylas tabletki maja identyczny sklad. wied tak na prawde nic sie dla Twojego organizmu nie zmienilo w tej kwestii :
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agraffka



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję, spokój ducha to jednak podstawa prawidłowego pożycia Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group