Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki YAZ

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiadomekpl



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko

czy jezeli moja dziewczyna zgubiła 23 tabletke z blistra co powinna zrobić? narazie jest przy 13 wiec moze kupic 2gie opakowanie i wziąć z 2giego, czy moze pominąć i wziąć zamiast 23 , 24 i zaczac brać białe? (placebo)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze przyjac tabletke z drugiego opakowania. Nie powinno sie pomijac rozowych tabletek. Aby przesunac krwawienie z odstawienia można co najwyzej pomijac biale tabletki placebo.

ULOTKA!!! TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE!!!
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiadomekpl



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak tylko ,że w nastepnym opakowaniu znowu bedzie brakowało 23 i tak w kółko czyli bez sensu a na ulotce jest napisane

# Pominięto jedną tabletkę w 15-24 dniu (trzeci lub czwarty rząd)
Są dwie możliwości do wyboru:

1 Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych tabletek placebo, należy przejść od razu do następnego blistra (pierwszy dzień stosowania będzie inny niż dotychczas).

Najprawdopodobniej, krwawienie z odstawienia wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania tabletek z drugiego blistra.

2. Można też przerwać przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 4 białych tabletek placebo (przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres tabletek placebo można skrócić do mniej niż 4 dni.

1sza opcja automatycznie odpada bo tabletki poprostu nie ma
2giej nie za bardzo rozumiem, tu chodzi ,że ma wziać 22+4 biale?

bo 23 jest zgubiona... ( mozna zastępować brakująca tabletke inna z opakowania? czyli zamiast 23cią wziąc tą 24tą? ) bo nie moge sie doszukac tego... )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 2:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech wykupi dwa i to jedno bedzie zapasowe.

Co do drugiej opcji jest to dość skomplikowane tak mi sie wydajejeśli ktoś nie ma doświadczenia. A widze że Wy nie macie...Takze ja na Waszym miejscu wykupiłabym kolejne opakowania i jedno zostawiła jako "zapasowe". Co i tak powinno mieć miejsce...

Wszystkie rozowe tabletki maja taki sam sklad. Wiec mozna. Jednak nalezy przyjac odpowiednia ilosc tych tabletek zeby nie mieszac niepotrzebnie w organizmie...Bo zaraz zaczna sie problemy z krwawieniem bo nie przyjdzie o czasie i bedzie histeria...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malikaxx



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo pilne!!! przyjmuje yaz i w polowie 3 opakowania mialam bardzo obfite krwawienie tak jak okres i trwal ok 5 dni teraz biore tabletki 4 biale i tez mam okres. dodam ze mam zespol policystycznych jajnikow:( czy mozliwe ze jestm w ciazy? czy to jakas inna choroba? dodam ze nie biore tabletek co do minuty zdarzylo sie kilku godzinne opoznienie... czy to krwawienie moglo byc tym spowodowane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 1:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Które to opakowanie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malikaxx



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trzecie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To proponuję zgłosić się do lekarza. Możliwe że dobrano Ci zły preparat.

W ciąży nie jesteś jeśli nie pominęłaś żadnej tabletki i jeśli zaszłaś w nią przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc
Zaczelam przyjmowac yaz - dzisiaj bylam zmuszona wziac 2 tabletki jednoczesnie bo okres dostalam wczoraj ale moja gin po namysle kazala mi przyjechac po inna recepte( wczesniej chcialam i dac plastry ale po wynikach badan ktore odbieralam dzisiaj jednak stanelo na Yaz. Pewnie mam sie zabezpieczac przez pierwszy tydzien itd...
Ale teraz konkretnie - bardzo sie boje hormonow bo mialam i po Qlairze i po Yasmin niezle jazdy - dusznosci, zawroty glowy, wysoki potas, za malo zelaza i podwyzszone cisnienie krwi... Jak u was z tym? Jakies objawy nieporzadane? Jak samopoczucie? Przytylyscie? Bo tego tez sie boje ,,,, nie ukrywam:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yaz to to samo co Yasmin tak naprawdę...Jedyna różnica w dawkowaniu...Substancje czynne te same.

Ja nie przytyłam po Yazie. Wręcz odwrotnie, udało mi się wrócić do formy sprzed poprzedniego preparatu.

Niestety pojawiły się migreny i musiałam odstawić na jakiś czas...Ciśnienia mi nie podwyższały, morfologia i elektrolity miałam w normie.

Ale skoro miałaś takie objawy po poprzednich preparatach to lekarka powinna zmienić substancję czynną a nie nazwę leku...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group