Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki YAZ

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej Smile

własnie zakupilam dzisiaj tabletki yaz. zaplaciclam 40 zl za nie, czytajac tutaj wasze wypowiedzi, to kupilam je w miare tanio Smile
Moje pytanie brzmi. ( bede stosowala tabletki dopiero pierwszy raz)

- 1 tabletke nalezy wziac pierwszego dnia okresu. ale co jezeli okres dostanie sie w nocy albo np kolo godziny 21?? to nalezy wziac ja np o 22 czy nastepnego dnia zaczac je brac?
- czy przed tabletka trzeba spozyc jakis posilek ?'
- po jakim czasie tabletki zaczynaja dzialac?

Dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletka ma być przyjęta pierwszego dnia miesiączki.
Jeśli zostanie przyjęta pierwszego dnia miesiączki działa od razu. Nie musisz nic jeść przed ani po. Aczkolwiek większość pacjentek skarży się na pobolewanie żołądka gdy nic po przyjęciu tabletki nie przegryzą. Ale to już sama sobie zobaczysz Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz:)

Wzielam juz 3 tabletki. Tak jak powiedziala Pani ginekolog, ze mozna byc co jakis czas glodnym to sie zgadza. Zaczelam wiecej jesc, niestety.

Ale mam jeszcze takie pytanko. Pisalo, ze jezeli juz potrzeba to powpic niewielka iloscia wody. Takze nie popijam woda, ale do przelkniecia potrzebuje troche wiecej sliny. I z jakies 4 minuty potem wypilam cole. Czy to moze zaszkodzic I TABLETKA MOZE nie zadzialac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można spokojnie popijać wodą. Nic się nie stanie. Jedynie soku grapefruitowego powinnaś unikać przy połykaniu tabletki i do 4 godzin po połknięciu Smile


Co do jedzenia...no niestety...Tak to już jest. ale to już my same musimy sobie regulować Smile Żeby nie przytyć możemy przecież "zabić" głód owocem Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno pytanie Smile

Jest to moje peirwsze opakowanie tabletek anty, i przyjelam juz 22 tabletki, czyli pozostały mi 2 tabletki jasnorozowe i 4 tabletki placebo.
W ulotce pisze, ze okres powinno sie dostac 2 lub 3 dni po zazyciu osttaniej jasnorozwej tabletki, czyli jak dobrze rozumiem powinien przyjsc po wzieciu 2 albo 3 tabletki placebo. Jednakze dalej pisze, ze jezeli okres nie ustapi po wzieciu ostatniej tabletki placebo, nalezy i tak rozpoczac nowe opakowanie tabletek. Czy z tego wynika, ze okres powinien trwac 1 lub 2 dni ?? Troszke tego nie rozumiem
Czy ktos moglby mi to wytlumaczy, bardzo prosze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U różnych kobiet okres różnie trwa. I żeby nie było niedomówienia, piszą ze mimo trwania krwawienia, należy zacząć przyjmowanie kolejnego opakowania w przypadku YAZ następnego dnia po skończeniu jednego opakowania, w przypadku "starszych" tabletek następnego dnia po 7 dniowej przerwie (czyli 8 od ostatniej tabletki z 21tablekowego blistra).

Ja już się nie raz spotkałam z dziewczynami które miały z tym problem, bo myślały ze kolejne opakowanie dopiero jak im się okres skończy...I zamiast przyjąć 8 dnia przyjmowały później...

A co do ceny, to w Łodzi ostatnio kupiłam po niecałe 37 zł Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julka1808



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Świdnica
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Od 1,5 roku brałam tabletki Novynette, ale od kilku miesięcy pojawiały się niespodzianki (plamienie lub krwawienie ) przy 18,20 a nawet przy 16 tabletce. Aktualnie jestem podczas 7dniowej przerwy,gdzie 17 grudnia mam właśnie przejść na tabletki Yaz(35,90zł). Lekarz kazał mi zacząć tak jakbym kontynuowała Novynette, czyli 8 dnia pierwsza tabletka tylko, że juz Yaz. A więc chciałabym zapytać, jak będzie z zabezpieczeniem. Czy przy zróżnicowanej dawce hormonów będzie zachowana ciągłość już od pierwszej tabletki ? Z góry dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zarówno Novynette jak i YAZ są tabletkami dwuskładnikowymi. Wystarczy przeczytać ulotke, żeby dowiedzieć się, że ciągłość antykoncepcyjna przy zmianie w takim przypadku zostaje zachowana, jeśli pierwszą tabletkę YAZ przyjmiemy najpóźniej 8 dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z poprzedniego blistra.

PS. zmienia się nie tylko ilość jednego z hormonów ale także sam hormon...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiadomekpl



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 18, 2010 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ja mam takie pytanko

moja kobitka bierze tabletki yaz

skończyła 1sze opakowanie ( miała okres w 3 pigułce placebo tylko ze okres był mniej obfity, i skończył sie dzień później jak nigdy o.o to normalne?)

i nasuwa mi sie tu pytanie, kiedy powinna zacząć 2gie opakowanie? dopiero gdy skończy 1sze w całości ( wszystkie białe tabletki) czy odrazu w 1szy dzień miesiączki powinna zażyć różowa tabletke z nastepnego opakowania?? bo wlasnie tak zrobiła(dokonczyła cały blister i zaczeła nowe opakowanie czyli w ten 2gi dzień okresu zjadła różową) i nie wiem czy jest wszystko oki i czy trzeba uzywac gumek, pomocy Smile




troche zmętliłem to, ale mam nadzieje ze ktoś bedzie wiedzial o co tu chodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Gru 18, 2010 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że po przyjęciu całego opakowania(24rózowe tabl oraz 4 białe), bez przerwy rozpoczyna nowe opakowanie...

Krwawienie z odstawienia jest mniej obfite i może trwac nieco dłuzej. To jest zasługa tabletek.

PS>To wszystko jest napisane w ulotce informacyjnej dołączanej do tabletek...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group