Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki YAZ

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ele92



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, skoczylam 4, ale przez pomylke wzielam ostatniego dnia 2 szt.... czy to moze miec wplyw na krawienie???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ze przyjęłaś 2 tabletki hormonalne jednego dnia. Może tak być, że krwawienie się opóźni.

Z tego co zrozumiałam czytając tytuł założonego przez Ciebie tematu, nie było seksu tylko petting, a przez petting w ciążę się nie zachodzi. Biorąc regularnie tabletki też nie zajdziesz w ciążę, jeśli nie przyjmujesz leków które mogą osłabić ich działanie...

W ciąży na pewno nie jesteś.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ele92



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, przyjelam 2 tabletki ostatniego dnia... przez przypadek.
Seksu nie uprawiamy, jedynie petting i to zawsze ja jestem najpierw dotykana a pozniej ja jego... nie bylo sytuacji, zeby wlozyl mi palce z nasieniem.... tabletki bralam regularnie, nie bylo wymiotow czy biegunki......denerwuje mnie to czekanie.... a moze powinnam jutro zrobic test hcg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 12:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A po co? Nie jesteś w ciąży. Jak chcesz ez sensu wydac30 zł to możesz...Ale nie widzę sensu.

Nie ma owulacji, nie ma plemników...Ciąża nie bierze się z powietrza...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ele92



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bylam na badaniu hcg, wyniki ok 18.... umieram ze strachu.
Trzymajcie kciuki...plisssss

Dodano po 10 godzinach 57 minutach:

odebralam wyniki.... <o,1 czy w takim razie na 100% moge wykluczyc ciaze.
Dzis ostatni dzien mojej 4 dniowej przerwy a krwawienia brak.
Co robic??/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zacząć brać następne opakowanie. Mogą się pojawić plamienia w trakcie przyjmowania preparatu. I byłoby dobre udać się do ginekologa żeby zmienił Ci tabletki na "tradycyjne" skoro po tych tak się dzieje...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po długiej kilkumiesięcznej przerwie lekarz przepisał mi YAZ (wcześniej brałam Yasminelle). Zaczęłam brać 2 tygodnie temu od pierwszego dnia okresu, jednak pomimo że okres powinien się skończyć po kilku dniach, wciąż się nie skończył! W zasadzie jest to raczej plamienie, wydzielina o brązowym zabarwieniu. Trochę mnie to martwi, bo to już dwa tygodnie trwa...
Lekarz zapewnił mnie, że tabletki chronią już od pierwszego dnia, więc bezstresowo nie stosowaliśmy żadnych innych zabezpieczeń. Teraz trochę się stresuję, dlaczego to plamienie nie mija... Co o tym sądzicie? Proszę o radę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami tak się zdarza przy zmianie preparatu, lub gdy jest on źle dobrany.

W ciąży na pewno nie jesteś o ile nie pominęłaś żadnej tabletki i nie stosowałaś leków mogących obniżyć skuteczność tabletek.

Może trzeba wrócić do Yasminelli jeśli dobrze na nie reagowałaś...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Yasminelle nigdy nie miałam takich sytuacji... Myślisz że powinnam się zgłosić z tym do lekarza teraz żeby ewentualnie zmienił mi na Yasminelle? Czy jeszcze poczekać? Nie zaczynać drugiego blistra jeżeli to plamienie nie minie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 1:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie przy zmianie tabletek zaleca sie poczekac 3 opakowania. Organizm musi miec czas zeby sie przyzwyczaic. Skonsultowac sie z ginekologiem zawsze mozesz.

Jesli nie jest to silne krwawienie tylko lekkie plamienie, to możesz spokojnie poczekac do 3 opakowania. Jesli dolegliwosc minie to znaczy ze jest ok.Jesli nie, to trzeba wrocic do yasminelle. Ewentualnie sprawdzic inny preparat.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group