Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki YAZ

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rapifen



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 8:17 pm    Temat postu: Tabletki YAZ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoras z was je stosuje? Slyszalyscie o nich? Niedawno trafiły do sprzedaży w polsce.
-------Nie wiesz ze linki spoza Biomedical.pl są zabronione?!PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUMLink usunęłam / nowicjuszka-------
Czekam na opinie o niej :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, wypytalam troche o te tabletki...
faktycznie trafily na polski rynek niedawno i z relacji moich kolezanek i nie tylko, ginekolodzy zaczeli przepisywac tylko te tabletki...
wiec sa one identyczne w skladzie jak Yasminelle... jedynie roznia sie tym ze sa 24 z hormonem a 4 placebo.... wiec bierze sie je przez okragle 28 dni bez przerwy a podczas brania tych 4 placebo ma wystapic krwawienie....
taka innowacja zeby kobiety nie zapominaly o tabsach bo jak sie bierze caly czas codziennie to lepiej zapamietac...
jedynie to sa one drogawe okolo 45-50 zl :/


Ostatnio zmieniony przez pituszka dnia Pon Mar 16, 2009 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rapifen



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ehhh dostałam te tabletki za 39 złotych Very Happy Jutro, możer w poniedziałek powinnam zacząć brać. Dziwie się że na tym forum tak mało się o tym mówi, bo ogólnie to przyszła jakaś fala zapisywania tego wszystkim Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
forumkowiczka



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Wczoraj bylam u lekarza i wlasnie te tabletki mi przepisal. Szczerze mowiac boje sie zaczac je stosowac.Jakies dziwne, inne od wszystkich. Nie robi sie przerwy tylko bierze przez okragle 28 dni a pozniej nowe opakowanie. no i cena jest przerazajaca ;/ zaplacilam za nie 42.55 ;/ Znacie apteke we wroclawiu gdzie jest taniej? Ktos jeszcze je stosuje?I moze cos powiedziec na ich temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kreseczka



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie moj ginek tez chcial je przepisac ale ja nie mam zamiaru katowac mojej watroby i odmowilam... powiedzialam ze wole yasminelle bo juz wole brac tabsy przez 21 a potem dac sobie tydzien spokoju, niz uzupelniac dawki toksyn po rozkladzie otoczki tabletki... takie moje zdanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a pytalas sie lekarza czy naprawde jest przymus brania tych czterech placebo? bo one moze sa po prostu zrobione po to zeby dziewczyny mialy nawyk brania caly czas tabletki i wtedy by sie nie mylily z dniami, nie zapominaly by brac 8go dnia pierwszej tabl. z nastepnego opakowania. Bo skoro placebo to wcale nie trzeba ich brac..

to tak na zdrowy rozum.. skoro maja identyczny sklad jak yasminelle, to moze ja tez zaczne robic krotsze przerwy w braniu yasminelle?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przerwe można skracać, ale nie wydłużać. jeżeli tak Ci wygodniej, to mi się wydaje, że nie ma przeciwwskazań niemniej jest duża szansa, że krwawienia będą słabsze
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dunia19



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od mniej więcej dwóch tygodni zażywam Yaz. I jak dotąd nie miałam większych dolegliwości. Może troszeczkę bolała mnie głowa, ale to w jeden dzień i nie trwało to długo. Rozstrojenie emocjonalne jest duże. Organizm przystosowując się do tabletek przechodzi prawdziwy szok i czasem ciężko kontrolować emocje - stany wpadania w skrajności zdarzają się często. Teraz od około 3 dni jest dobrze i mam nadzieję że tak się utrzyma, ale początek był trudny. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Baś.



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 7:50 pm    Temat postu: tabletki a okres Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie brzmi nastepujaco:
Czy przy braniu tabletek od 1 dnia okresu, on od razu staje sie slabszy i mniej bolesny czy dopiero od nastepnego miesiaca.?
Moje pytanie bierze sie stad ze od wczoraj biore tabletki Yaz.
Zawsze mialam bardzo bolesny i obfity okres a od wczoraj mam bardzo skapy i tylko czuje lekkie pobolewanie i nie wiem czy to jest spowodowane dzialaniem tabletek czy cos sie we mnie dzieje Razz
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Nie zakładaj nowych tematów jeąli istnieją pokrewne. Przeczytaj regulamin forum który zaakceptowałaś zakładając konto.

Przyłączyłam do pokrewnego. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Baś. Tabletki maja taki wpływ na okres od zażycia. Jest on skąpszy i mniej bolesny. Spokojnie. Wszystko jest ok.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group