Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czokata



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:50 pm    Temat postu: Tabletki... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym, aby któraś z Pań powiedziała mi coś na temat tabletek antykoncepcyjnych. Słyszałam, że któreś z nich można brać bez konieczności uzgadania tego z lekarzem. Mam bowiem problem, mam 16 lat a nie jestem dziewicą i strasznie się wstydzę iść do ginekologa i o tym powiedzieć, a tym bardziej boję się, że lekarka ma obowiązek zawiadomić o tym moją mamę. I mam również pytanie, czy jeśli załóżmy wykryłaby u mnie np. zapalenie pochwy (bo wydaje mi się, że mogę mieć uczulenie na prezerwatywy) to muszę chyba mamie powiedzieć czy coś, a jakoś niezbyt mi się to widzi.... A jeśli chodzi o tabletki, to około ilu kosztują i proszę, dzielcie się ze mną informacjami. Mam równieżpytanie, czy idąc do lekarza ginekologa on zakłada mi kartę i tak dalej? Czy mogę przyjść, powiedzieć, ze załóżmy na imię mi Agata i pozostać anonimowa? Confused Z góry dziękuję Sad :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka ja co nieco powiem ,mimo ze tabsow nie biore Razz
wiec tak:
lekarza obowiazuje tajemnica i pod zadnym pozorem nie moze powiedziec nikomu (nawet mamie,tacie,cioci,siostrze) o Twoich wynikach,badaniu itp.
Karte owszem zakłada(z tego wzgledu zeby wiedział przy nast. wizycie jakie leki brałas,czy miałas infekcje, musi to wszystko w niej zapisac),ale od razu radze isc prywatnie- dlaczego? mam porownanie panstwowego ginekologa i prywatnego! Roznica? nieporownywalna. Prywatnie dowiedziałam sie tylu rzeczy co nigdy. Zwykły lekarz zbada Cie byle jak,powie ze wszystko ok i do widzenia. A prywatny? mi babka wytłumaczyła wszystko co widac na usg Smile nawet pecherzyk bo byłam akurat przed owulacja Smile strasznie miła atmosfera itp Smile koszt? ok.50zł. Mysle ze warto wydac taka kwote by czuc sie komfortowo, tym bardziej ze idziesz 1wszy raz. A to ze nie dziewica to co? zapyta Cie tylko czy uprawiałas juz sex i powiesz ze tak Smile nie bedzie drazyc tego tematu. A pyta ze wzgledu na badanie: dziewice badaja przez odbyt, te ktore suprawiały juz sex, normalnie przez pochwe Smile Zaden wstyd, zamykasz oczy i juz hehe..pare minut,nawet seQ i koniec.
Z zapaleniem pochwy...hmm lekarz od razu pewnie przepisze jakies masci,lekarstwa,ale nie musi matki o tym wcale informowac! nie przejmuj sie. Jesli bedziesz miała chec powiedziec jej sama to to zrobisz, nie to nie Smile.
A co do tabsow to mysle ze powinnas uzgodnic jednak z lekarzem, on przeprowadzi z Toba wywiad i bedzie najlepiej wiedzial jakie tabsy masz brac. Cena roznie..jedne kosztuja 30zł, inne 40,50..na recepte jeszcze taniej bo 20 Smile wiec roznie,zalezy od firmy.
mam nadzieje ze troche pomogłam Smile pzdr. Very Happy Very Happy
_________________




Ostatnio zmieniony przez wind_of_hope dnia Sob Wrz 01, 2007 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żadna z Twoich kombinacji się nie uda. Nie ma takich tabletek antykoncepcyjnych, które mogłabyś zastosować bez konsultacji z ginekologiem. Nie zdobędziesz nawet recepty sama.

Najpierw musisz iśc do gina, zbada Cię, zobaczy, że jesteś chora na coś czy nie. Mamy nie będzie zawiadamiał - spokojnie.

Ale wiesz co.. zastrzeż sobie u pielęgniarki, by Ci nie wysyłała żadnych listów do domu.. bo ja moja mama się dowiedziała o tym że choruję i chodzę do ginekologa, właśnie z pieczątki na kopercie. Listu nie otworzyła.Po prostu pielęgniarka wysłała mi list o tym, że mam się natychmiast zgłosić do ginekologa, bo mam złe wyniki.
Powiedz, że sama sie zgłosisz za ileś tam... tylko na pewno, bo nie ma żartów ze zdrowiem.

Masz 16 lat wiec nie jesteś już dzieckiem.
Kartę Ci musi założyć - nie ma innego wyjścia.
Nie bój się. Nie jest tak źle. A co ginekologa obchodzi o tym, że Ty nie jesteś dziewicą już? Nic. Wiec głowa do góry i do lekarza.
Tylko najpierw się wylecz i dopiero tabletki.

No Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
encore



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do lekarza to nie ma prawa powiadomiść nkogo bez twojej zgody, nie jestes juz dzieckiem. a tabletki to fajna sprawa pod warunkiem ze o nich nie zapominasz tak jak mi sie zdarzylo i teraz sie troche stresuje. niestety wszystkie sa na recepte a poza tym lepiej zeby lekarz Ci dobra piguly bo to w koncu hormony. moje tabletki kosztuja ok 35 do 50 zl zalezy gdzie kupuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z dziewczynami ze lekarza obowiazuje tajemnica lekarska i na peno nie powie twojej mamie ze nie jestes dziewica. ja w twoim wieku bralam pigulki cilest, ktore kosztowaly cos nieco ponad dwie dyszki. ale takie tabletki wydaje sie tylko na recepte, bo lekarz musi je dopasowac do ciebie. nie masz sie czego bac. pisalas cos o stanie zapalnym, nie ma co sie wstydzic lekarz jest o to aby ci pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do ginekologa mozesz isc spokojnie po ukonczeniu 16 r.ż. i on nie ma prawa ani Cie wysmiac ani zwracac uwage. raczej sie chwali odpowiedzialne podejscie młodych kobiet.

jest sympatyczna str o antykoncepcji. ---- link kasuje. forum to nie miejsce na reklame Smile pzdr. wind of hope
l i tam etapy zycia kobiety sa podzielone i wg tego dobrane metody antykoncepcyjne. przejzyj sobie. warto cos na ten temat wiedzieć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group