Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki+prezerwatywy+ objawy ciąży?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 5:48 pm    Temat postu: Tabletki+prezerwatywy+ objawy ciąży? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Biore 14 tabletke z 5 opakowania Novynette. W zeszlym miesiacu czulam sie rewelacyjnie - mam tu na mysli brak bolu piersi wlasnie ok 12-14 tabletki, ale teraz jest tak jak bylo przy wczesniejszych opakowaniach. Bola mnie piersi, sa nabrzmiale... Nie wiem czy mam to traktowac jako objaw ciazy? Oprocz tabletek stosujemy tez prezerwatywy (tak na wszelki wypadek) Nie wiem co o tym wszystkim myslec...


----edited by Yalissea
Bardzo proszę nie nazywać tematów : " o co chodzi?" , "pomocy!" .
Nazywajcie tematy, tak by odzwierciedlały jego treść.

_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po co zażywasz tabletki skoro im nie ufasz? (sory brutalne ale potrzebne).

Po co stosować prezerwatywę jeśli dodatkowo kożystasz z tabletek?

Objaw ciąży przy metodach antykoncepcji? (nie piszesz że zastosowałaś źle więc przyjmuje że dobrze były zastosowane).

Seks, a po nim ciągłe wyżuty sumienia i pytania niepewności, chcesz tego?
Szczerze to ja bym zrezygnował z seksu, gra nie warta świeczki, to jak zmuszać sie do jedzenia szpinaku - a ja po szpinaku dostaje odruch wymiotny którego nie potrafie powstrzymać.

Ile razy w miesiącu sie kochasz - 3 a może więcej?

Ja bym sie nie katował prze nigdy jeść 3 a może więcej razy szpinak w miesiącu.

Może dokładna informacja i rozmowa z partnerem na temat metody antykoncepcji, zapoznanie sie z możliwościami, zaletami i wadami, przedyskutowanie to z partnerem, może konsultacja z lekarzem Wink a potem sypialnia.
Nie będzie tak łatwiej?

A co do ciąży, jeśli zastosowałaś dobrze choćby jedną z metod które napisałaś to nie jesteś w ciąży.

Hmmm ale to nie ja mam wiedzieć, to Ty musisz być tego pewna Wink

Zastanów sie nad tym wszystkim Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś Ci powiem Scarlett... skoro nie ufasz tabletkom, stosujecie dodatkowo prezerwatywę, to po co się napychasz hormonami? Przecież to nie są witaminy...
Tabletki antykoncepcyjne, to naprawdę dobre zabezpieczenie. One same w zupełności wystarczą.

W ogóle przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych wskaźnik Pearla wynosi 0,1 - przy tabletkach dwuskładnikowych, a 0,3 przy jednoskładnikowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

qrcze...Alez mnie rozszywrowaliscie... sama nie zdawalam sobie sprawy z tego wszystkiego. Nie ukrywam...mam ciazofobie i strasznie mi z tym ciezko. Z miesiaca na miesiac jest gorzej. Zamiast nabierac zaufania do tabletek ja je trace. Moj partner nie chce sie ze mna kochac bo widzi co sie ze mna dzieje... on juz nie moze sluchac opowiesci o tym, ze chyba jestem w ciazy. Tabletki biore niemalze z dokladnoscia do sekundy.... Nie wiem jak mam sobie poradzic... Moze faktycznie nie ma sie co zmuszac do seksu... Sad
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro tak boisz się ciąży - coraz bardziej to znak ze nie jesteś gotowa na współżycie - lepiej wtedy przystopować i zawiesić współżycie na jakis czas - do momętu kiedy będziesz psychicznie gotowa.

im bardziej będziesz w to wchodzić tym gorzej będziesz sie czuła - a przecież nie o to chodzi Smile

powinnaś odczuwać zadowolenie i satysfakcje ze wspólżycia a nie ciągłą obawę .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki to naprawdę dobre zabezpieczenie. Nie po to ktoś wymyślił tabletki hormonalne, by dodatkowo używać prezerwatywy. Po co prezerwatywa i tabletki? Albo jedno albo drugie. Jeżeli dodatkowo używasz prezerwatyw, to niepotrzebnie trujesz się hormonami.

By utwierdzić się w przekonaniu, że tabletki są wystarczającą metodą antykoncepcyjną, musisz trochę pzreczytać o skuteczności tabletek, o tym jak one działają.

Pozwolę sobie zacytować teksty z innych stronek:

* Jak działa dwuskładnikowa pigułka antykoncepcyjna?
W czasie prawidłowego stosowania doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Pigułka antykoncepcyjna zabezpiecza przed ciążą na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to zahamowanie jajeczkowania. W czasie stosowania doustnej dwuskładnikowej pigułki antykoncepcyjnej ustaje dojrzewanie i uwalnianie komórek jajowych. Poczęcie staje się niemożliwe. Dodatkowo pigułka utrudnia przenikanie plemników do narządu rodnego oraz hamuje dojrzewanie błony śluzowej macicy.

*
Podanie tabletki doustnej sprawia, że w surowicy krwi utrzymuje się stałe stężenie hormonów sterydowych (estrogenów i progestagenów). Powoduje to zahamowanie uwalniania gonadotropin przysadkowych (FSM i LH). W wyniku tego w jajnikach nie dojrzewają pęcherzyki Graafa i nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej (owulacji). Dodatkowo progestagen, który jest obecny w pigułce, ma następujące działanie:

* wpływa na błonę śluzową macicy w taki sposób, że przyspiesza przemianę jej struktury, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka. Umieszczone tu gruczoły stają się drobne, zniekształcone, niezdolne do produkowania odpowiedniej ilości śluzu. W tak zmienionej błonie śluzowej macicy nie może zagnieździć się blastocysta (czyli bardzo wczesne stadium rozwoju zarodka),
* powoduje, że śluz szyjkowy jest bardzo zbity, gęsty, nieprzepuszczalny dla plemników,
* sprawia, że plemniki nie mają zdolności do tworzenia enzymu niezbędnego do rozpuszczenia otoczki komórki jajowej (akrolizyny), dzięki czemu nie dochodzi do zapłodnienia.

Zobacz co jest w linku, poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Pearla

No i co? Skuteczne czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ginekolog mowi ze tabletki tak naprawde to 100% metoda. Ten wskaznik Perla czy jak się to tam pisze jest tylko 0.01 i to jest 0.01 a nie 0.00, poniewaz to dotyczy kobiet ktore zaszly w ciązę ale przez to ze sie pomylily w tabletkach, zapomnialy, albo cos zle robily. Jesli bierze sie je o tej samej porze regularnie, to jest ok, do ego lepsze sa 2skladniekowe tabletki od jednoskladnikowych, bo te (dwu...) zageszczaja sluz ktory tez jest jako antykoncepcja.

Co do stosowania prezerwatyw - w sumie to tylko one chronia przed chorobami wenerycznymi, aids itd

bo jesli peknie taka prezerwatywa to mimo tych chorob- sa tabletki ktore chronia przed niechciana ciaza
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group