Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tabletki nowe opakowanie i jak jest z zabezpieczeniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bezradnaa



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 8:37 pm    Temat postu: tabletki nowe opakowanie i jak jest z zabezpieczeniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam nadzieje ze tego nie bylo wczesniej na forum, bo tyle szukam i nie moglam znalezc, ale mam jedno takie nurtujące mnie wciaz pytanie

Zażywając tabletki antykoncepcyjne, po skończeniu opakowania i po 7 dniowej przerwie kiedy powinien wystapic u mnie okres to jestem zabezpieczona, a jak jest 8 dnia gdy zaczynam kolejny listek z tabletkami?
Biorac je regularnie o godzinei 22:00 to czy tego osmego dnia do tego czasu gdy wezme tabletke to jestem zabezpieczona? moge sie wtedy kochac bez ryzyka? np rano 8 dnia?

przepraszam jesli ten tamt gdzies byl poruszony, ale sie zagubilam, a lekarza zapomnialam o to zapytac Smile Rolling Eyes
pozdrawiam serdecznie


-----edited by emilka----
a mi się wydaje, że to jest odpowiedniejszy dział, dla tego tematu;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, jesteś zabezpieczona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiki123



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 12:51 pm    Temat postu: proszęo szybkąodpowiedź... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
obecnie jestem przy ostatniej tabletce drugiego opakowania pigułek. ale współżycie bez dodatkowego zabezpieczenia zaczęłam po zaraz na drugi dzień po przyjęciu ostatniej pigułki z pierwszego opakowania (tzn 22 dnia). jak myslicie... czy mogę być jednak w ciąży?? tak się zastanawiam, a naprawdęnie mam kogo zapytać... Sad bo przecież nie ma jak tego sprawdzić, bo krwawienie jest reakcją na odstawienie...
proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam Smile

---edit by Pituszka
Przenosze do tematu pokrewnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze nie ma powodow do zmartwien poniewaz bylas juz zabezpieczona tabletkami wiec ja ciaze wykluczam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiki123



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedź... normalnie ulga Smile bo tu niektórzy piszą, że pewnym można być dopiero po 2 opakowaniu, a ja zaraz po wybraniu pierwszego zaczęłam działać i normalnie czytając te posty zaczęłam mieć wątpliwości, czy aby napewno niczego nie zdziałaliśmy Smile czyli jednak nie?? nawet pomimo tego, że to pierwsze opakowanie było?? bo wcześniej to tylko gumka wchodziła w grę... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem tak, ja uwazam ze najlepiej wziasc pierwsze opakowanie i wtedy zaczac wspolzyc bez niczego dodatkowego... po 2 opakowaniu to za duzo czekania Wink
niektorzy juz nawet zaczynaja po pierwszej tabletce anty wspolzyc bez niczego wiec w twoim wypadku mysle ze jest ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiki123



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak... ja wybrałam pierwsze opakowanie całe i pierwszy dstosunek bez dodatkowego zabezpieczenia był w pierwszym dniu tej siedmiodniowej przerwy... czyli jakby nie patzreć jedno opakowanie całe zjadłam, ale nie przeczekałam tego dodatkowego tygodnia Wink hehehe mam nadzieję, jednak, że żadne nowe życie we mnie nie rośnie... jeszcze nie teraz Smile a Ty jednak mówisz, że ludzie po pierwszej pigułce współżyjąi nic to może ja nie będę tym jednym przypadkiem na ileśtam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group