Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tabletki antykoncepcyjne Lesinelle i Lesine-czy się różnią?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pchlina



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 1:46 pm    Temat postu: tabletki antykoncepcyjne Lesinelle i Lesine-czy się różnią? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę Lesine ale czytałam też dobre opinie w necie o Lesinelle? Rozumiem, że to raczej różne tabletki anty. Koleżanka z pracy je bierze i zaciekawiło mnie to. Ja się po Lesine czuję dobrze, lekarz jak mi przepisywał nic nie mówił o Lesinelle. Napiszcie jak się czujecie i jaki mają skład Lesinelle. Będę wdzięczna i doedukowana:-)
Z góry wielkie dzięki!!
:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lesine i Lesinelle sa preparatami antykoncepcyjnymi dwuskładnikowymi. zawierają te same hormony, różnią się jedynie iloscią drospirenonu ( dla Lesine 0,03mg, dla Lesinelle 0,02mg). Nie ma to wpływu na ich skuteczność.

No i pozostaje jeszcze cena. Lesinelle są nieznacznie tańsze, ale to też jest różnie w różnych aptekach.

A preparatów antykoncepcyjnych jest tyle, że trudno żeby lekarz zasypywał kazdą pacjentkę informacjami o każdym leku...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 1:45 pm    Temat postu: Lesinelle? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moja dziewczyna ma 17 lat, od wczoraj zaczęła brać lesinelle.
Czy to bezpieczne pigułki? Boje się o jej zdrowie i spadek popędu płciowego.. Druga sprawa kiedy będzie już chroniona przed ciążą i czy one zabezpieczają w 100 % Czy można współżyć zawsze do samego końca (finał)? Bardzo proszę o odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotru19 napisał:
Boje się o jej zdrowie i spadek popędu płciowego..

jesli bedzie sie źle po nich czuła to zawsze moze isc do gin i zmienic na cos innego.

Piotru19 napisał:
Druga sprawa kiedy będzie już chroniona przed ciążą

ja bym poczekała do zuzycia całego opakowania.


Piotru19 napisał:
zy one zabezpieczają w 100 %

ponoc nic nie jest pewne w 100%, zawsze jakies ryzyko jest aczkolwiek niewielke.
podstawowa zasada to przyjmowanie ich regularnie, nie pomijanie dawek i powinno byc OK Smile.

Piotru19 napisał:
Czy można współżyć zawsze do samego końca (finał)

mozna, ale sprobojcie dopiero jak organizm przywyknie do tego rodzaju hormonow.
wczesniej nie radze..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 5:53 pm    Temat postu: tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałaś:

mozna, ale sprobojcie dopiero jak organizm przywyknie do tego rodzaju hormonow.
wczesniej nie radze..

Możesz mi to wytłumaczyć?

Dodano po 2 godzinach 27 minutach:

Jeszcze jeśli mógłbym prosić o radę:
Generalnie sprawa wygląda tak że moja dziewczyna wzięła wczoraj pierwszą pigułkę 1 dnia krwawienia i teraz tak wg. ulotki powinna już być chroniona rozumiem że mamy sie tym nie sugerować. Jak cała sprawa powinna wyglądać dalej: Mamy zaprzestać współżycia do na czas pierwszej paczki. Jak to wszystko dalej powinno wyglądać. Odwołuję sie do Twojego doświadczenia i proszę o radę..

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie nie, nie macie zaprzestac tylko nie doprowadzac do finału w srodku Smile
a tak - mozecie sie kochac ile dusza zapragnie. przeciez to nie zabronione.

Piotru19 napisał:
mozna, ale sprobojcie dopiero jak organizm przywyknie do tego rodzaju hormonow.
wczesniej nie radze..

chodzi o to ze tabletki anty to nie jest witamina C ktora organizm wchłania i wszystko jest ok tylko ogromna ilosc hormonow i ze tak powiem dla organizmu to cos nowego,cos z czym nie miał nigdy do czynienia i nalezy dac troche czasu zeby zdazył zaakceptowac to ze ma za zadanie nie dopuszczac do owulacji, dni płodnych itp.
rozumiesz??

podsumowujac: jesli chcesz konczyc w srodku to zaczekaj z 2mce, ale reki uciac nie dam ze to zadziała Razz tak samo jak gumka peka to i tabletki moga zawiesc,np jesli łaczy sie je z alkoholem.
doswiadczenia z tym nie mam bo nigdy nie faszerowałam sie tabsami. wolałam własna obserwacje cyklu Smile

mimo wszystko głowa do gory!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za odp.
Rozumiem częściowo... Smile
Jeszcze raz pozwolę sobie znów zacytować:

"nie nie, nie macie zaprzestac tylko nie doprowadzac do finału w srodku.
a tak - mozecie sie kochac ile dusza zapragnie. przeciez to nie zabronione. "

Bez dodatkowych zabezpieczeń... tak jakby stosunek przerywany? A co z prejakulatem itd. Nie będzie to na tym początkowym etapie ryzykowne?

pozdraiwam
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 2:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopoki nie wybierze 2 opakowania to po prostu sie dodatkowo zabezpieczajcie albo stosunek przerywany.

W preejakulacie NIE MA plemnikow zdolnych do zapłodnienia, jesli wcześniej (przed danym stosunkiem a nie dzien czy kilka wcześniej) nie było wytrysku

Spadek popędu jest całkiem normalny - u części kobiet jest to skutek uboczny stosowania hormonów.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotru19



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 6:23 pm    Temat postu: Witam ponownie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę znów o małą radę. Moja dziewczyna 17 (lat) jak już we wcześniejszych postach wspominałem teraz już od 6 dni dziś weźmie 7 tabletkę Lesinelle. Od jakiegoś czasu miewa kiepskie samopoczucie dwa razy płakała czasem ją mdli... To pierwsza paczka w życiu czy to przejdzie? Ile to będzie trwało?

Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do ok 3 opakowania organizmowi trzeba dac czas na przystosowanie sie do zmiany. jesli po 3 opakowaniu nic sie nie zmieni, proponuje udac sie do ginekologa po zmiane preparatu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group