Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szyjka macicy w czasie ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki Wink
Wiesz ja nie miałam problemu z szyjką. Mimo,że dzidzia była bardzo nisko i napierała mocno na szyjkę to się z nią nic nie działo. Mam jednak koleżankę która leżała od bodajże 5 miesiaca bo właśnie skróciła jej się poważnie szyjka. Jednym z objawów było bolesne podbrzusze i twardnienie. Ale to też nie można przypisywać do siebie bo np. mnie podbrzusze bolało i twardniało często i bez tabletki się nie obeszło a jednak nic się z szyjką nie działo.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 8:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłam u gin. Przy zwykłym badaniu stwierdziła skrócenie szyjki, ale dla pewności zleciła posiew i z wynikami zrobi potem USG dokładnie...
Zaleciła leżenie...
Czyli, że coś nie jest w porządku?
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie kochana . Nie masz się czym strasznie stresować. Jak widzę zostało Ci 53 dni więc jesteś 37/38 tydzień tak ? Dobrze policzyłam?
Ja juz w tym czasie miałam Malutką przy sobie. Szyjka się skraca więc juz powoli szykuję się do porodu Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to policzyłaś;p ale jest 32 pełne tygodnie, trwa 33 tydzień. Jak Ci wyszło 37/38 ? Skoro cała ciąża trwa 40 tygodni?
I własnie o to chodzi, że jeszcze jest troche wcześnie na zbliżanie się porodu...
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no widzisz wiedziałam że się pomyliłam.... Laughing . własnie sobie liczyłam te Twoje tygodnie i miałam napisać ale mnie uprzedziłaś.. Teraz Zunia śpi więc mogę na spokojnie sobie policzyć Wink). No więc tak leci 33 tydzień. Powiem Ci co mój lekarz zawsze powtarzał - oby do 34 tygodnia. Wtedy dzidzia z odpowiednia wagą już jest bezpieczna jesli się urodzi nawet w niewyspecjalizowanym dla wcześniaków szpitalu. Szyjka skraca się ale nie jest powiedziane ,że urodzisz dziś czy za tydzień czy dwa bo możesz wytrwac nawet do terminu porodu. Ważne aby szyjka nie skracała się dalej bo zacznie się rozwierać a wtedy ciężko bedzie zahamować poród. Dobrze by było abyś faktycznie leżała jak najwięcej i nie robiła gwałtownych ruchów, nie uciskaj też brzuszka siedząc. Wstawaj tylko do wc i na jedzonko. Wytrwaj do końca 34 tygodnia.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh... i tak puki co ciężko mi robić cokolwiek innego niż leżeć.. ;/ Mi mówiono że bezpiecznie jest od 36 tygodnia...
No ale 7 czerwca a wyniki tego posiewu i USG, więc wtedy będzie coś więcej wiadomo.Do tego czasu wyleżę się za wszystkie czasy chyba...
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 36 tygodnia dziecko jest już donoszone więc można rodzić ale 34 tydzień jest tygodniem takim granicznym gdzie dzidzia sobie powinna poradzić . Trzymam kciuki i nie denerwuj się bo to też szkodzi
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czemu szyjka sie skraca? skad to sie bierze? jakies nieprawidlowosci..
a jak od poczatku ciazy sie skraca to ma lezec do 36tc?! Neutral... chryste panie..ile stresu,poswiecenia i nerwow..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są takie przypadki gdzie leży się do samego porodu. To koszmar ale niestety. Moja koleżanka leżała od momentu kiedy dowiedziała się o ciązy a teraz przez to leżenie ma okropne problemy z zatorami w nogach...
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh.. no cóż, jak trzeba to trzeba.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group