Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szyjka macicy w czasie ciąży

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Róża



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:14 pm    Temat postu: Szyjka macicy w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem w 24 tyg.Lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że mam krótką szyjkę macicy. Co to oznacza?Czy mogą pojawić się z tego powodu jakies komplikacje?Dodam, że jest to moja pierwsza ciąża..Dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam.

--- edit by Paweł:
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem lekarzem ale z tego co czytalam oznacza to prawdopodobnie cesarke
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie gdy bylam w ciazy tez stwierdzono ze mam krotka szyjke macicy,lekarz kazał mi sie oszczedzać, jak najmniej wysiłku bo moglam przez to poronić, siedzialam na zwolnieniu cały czas a mimo tego wszystko bylo ok i urodziłam po terminie, i wcale nie musiałam miec cesarki, rodziłam własnymi siłami Smile
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 8:38 pm    Temat postu: szyjka macicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie stety ja przez skrocona szyjke macicy stracilam 2 dzieci jedno w 14 tygodniu,a drugie w 9 tygodniu.Ty juz jestes daleko wiec wszystko na pewno do konca pojdzie dobrze.Pozdrawiam i powodzenia
Powrót do góry
klaudia27



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:24 pm    Temat postu: miekka szyjka macicy w 39 tygodniu ciazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem w 39 tygodniu ciazy i na dzisiejszej wizycie u lekarz powiedzial mi,ze moja szyjka macicy jest miekka i ze mam rozwarcie na 1,5 cm - czy wie przypadkiem ktoras z was co to moze oznaczac?Jestem bardzo wdzieczna za wszytskie odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej
Ja jestem w 38 tygodniu ciazy i lekarz powiedzial mi ostatnio ze tez mam miekka szyjke macicy i rozwarcie na 1 cm pytajac go co to oznacza powiedzial mi ze to dobry znak jak na ten tydzien czyli oznacza ze porod juz niedaleko
Serdecznie pozdrawiam i zycze latwego porodu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie nic zlego to nie oznacza nie martw sie,to jedynie znak ze juz niedlugo bedziesz mogla przytulic wyczekane malenstwo.Trzymam kciuki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nic dodac,nic ujac Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 8:40 pm    Temat postu: Obniżona szyjka macicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem w 30 tc , dziś byłam na badaniu u lekarza prowadzącego ciąże i powiedział mi że mam obniżoną szyjkę macicy, mówił o 2,5cm, nie wiem za bardzo co to oznacza, chciałabym się dowiedzieć czy jest to groźne dla dziecka, jakie jest tego ryzyko itd. Wyczytałam, że może wystąpić przedwczesny poród. Bardzo się teraz boję. Lekarz powiedział że mam jak najmniej chodzić i odpoczywać. Czy to oznacza że mam ciągle leżeć? Czego nie powinnam robić? Proszę o pomoc, bo bardzo się denerwuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinnas jak najwiecej teraz odpoczywac,nie dzwigac,nie przemeczac sie,bo rzeczywiscie mozesz urodzic przedwczesnie.Wiem to z doswiadczenia,bo sama mialam podobna sytuacje,wlasnie na jednej w z wizyt okazalo sie,ze szyjka macicy zaczela sie skracac/ok 2,5cm/i mialam zalecone lezenie.Tylko,ze u mnie jeszcze dochodzily do tego skurcze macicy,ktore wlasnie powodowaly skracanie sie szyjki.Ale dzieki lezeniu i lekom na powstrzymanie skurczy donosilam ciaze do 38 tyg.Czego i Tobie zycze.Duzo zdroweczka dla Ciebie i dzidzi. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group