Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szum w uszach - temat zbiroczy

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beata06



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 5:49 pm    Temat postu: Szum w uszach - temat zbiroczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od pewnego czasu odczuwam szum w uszach, jest to denerwujace, bo to trwa dlugo, kilka godzin..w zeszlym roku robilam badanie sluchu, mam niedosluch i jest to wina halasu. od tamtego czasu byla juz poprawa, ale wystarczylo ze raz bylam w bardzo glosnym pomieszczeniu i szum sie nasili.co zrobic ale te szumy zmniejszyc??czy jest to tez zwiazane z niedokrwieniem mozgu? (kiedys lekarz przepisal mi takie tabletki)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radze natychmias udac sie do laryngologa Rolling Eyes
Takie objawy moga swiadczyc o glebokim uszkodzeniu sluchu.
Jesli jestes z Warszawy lub okolic polecam Instytut Fizjologii Patologii Słuchu, 01-943 Warszawa, ul. Pstrowskiego 1. ----- link usuwam ---- /mala_mi
Oczywiscie konieczne jest skierowanie, ale warto sie tam przebadac. Nie ma w Polsce bardziej wyspecjalizowanej jednostki. Ich szpital znajduje sie w Kajetanach pod Warszawa.
Powodzenia - w razie pytan jestem do dyspozycji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam szumy w uszach po uderzeniu w głowę. P. doktor powiedziała, że to zoatanie do końca życia. Nauczyłam sie z tym życ i nie pzreszkadza mi. Ale nie mam ubytku słuchu, robiono mi 3 razy badanie słuchu.
Czy to jest pourazowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beata06



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie jest pourazowe, od czasu do czasu przebywalam w glosnych pomieszczeniach.stad to sie wzielo. i tak jest juz rok.a czy tobie pomagaja jakies tabletki??dostalam w zeszlym roku memotropil, pozniej odstawilam bo byla poprawa, a teraz sie pogorszylo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 8:14 pm    Temat postu: szumy uszne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od marca ubieglego roku dokuczaja mi szumy uszne. Miałam robione badanie sluchu oraz usg tetnic odglowowych, wyszlo ok. Szumy nadal sa, najbardziej dokuczaja mi przy zasypianiu. Po cwiczeniach na lezaco gdy wstaje kreci mi sie w glowie, zatykaja mi sie uszy, po kilku minutach slysze jakby przesypywanie piasku....Zawsze gdy czyszcze nos tez zatyka mi w uszach,a po przelknieciu sliny wraca do normy. Czesto miewam zawroty glowy, szczegolnie gdy wstaje np po myciu podlogi..czesto tez trace rownowage, laryngolog nie stwierdzil nic konkretnego...czy to moze byc sprawa neurologiczna? Boje sie czy to nie guz mozgu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak z ciśnieniem?
i czy bierzesz jakieś leki? chodzi mi głównie o antybiotyki lub leki hormonalne (w tym tabletki antykoncepcyjne).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciśnienie bardzo różne, kilka tyg, temu 100/70, ostatnio 130/90
Leków nie przyjmuje żadnych, ale gdy przyjmowałam duomox szumy sie zmniejszyly...przyjmowałam go na zapalenie gardła...


Ostatnio zmieniony przez ebka dnia Pią Mar 14, 2008 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze, jak to tak opisujesz, to mam wrażenie, ze masz takie objawy jak np. przy zmianie ciśnienia w samolocie. następuje zmniejszenie objętości płynu mózgowo-rdzeniowego i taki szum w uszach lub "zatykanie uszu".

ja bym stawiała na za niskie ciśnienie, ale sama nie wiem. może rzeczywiście warto przejść się do neurologa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze ze ostatnio bardzo pogorszyl mi sie wzrok.. wade mam juz od 3 roku zycia ale w ost. czasie widze coraz slabiej..choc mam dopeiro 20 lat ..bardzo sie martwie..

a te szumy uszne towarzysza mi caly czas


----edited by emilka----
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić, użyjaj opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to mogą być zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. można tez podejrzewać np. nerwiaka. może poproś lekarza o skierowanie na badanie ABR?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group