Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szkarlatyna a kąpiel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fajna_babka



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 4:14 pm    Temat postu: Szkarlatyna a kąpiel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz u mojego synka stwierdził szkarlatynę Sad nie spotkałam się wcześniejszej bezpośrednio z tą chorobą i nie bardzo wiem co robić jeśli chodzi o taki codzienne czynności. Chodzi mi tutaj konkretnie o kąpiel. Czy można normalnie wykąpać chore na szkarlatynę dziecko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że można, szkarlatyna to żadne przeciwskazanie do nie robienia kąpieli.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak naprawdę to i ja nie wiem jak wygląda szkarlatyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kigoligo



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej można kąpać dziecko chore na szkarlatynę, nawet przy gorączce są wskazane (chory na szkarlatynę gorączkuje nawet do 40st). Ulgę przyniosą mu chłodne kąpiele (w letniej wodzie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama_alicja



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ oczywiście, że można kapać dziecko chore na szkarlatynę. Moja córeczka chorowała jakieś pół roku temu, bardzo gorączkując i właśnie kąpiel w letniej wodzie bardzo pomogła zbić temperaturę. Wiadomo, że dostawała tez paracetamol, ale wydaje mi się, że po takiej chłodnej kąpieli było jej zdecydowanie lepiej. Dodam też, że często zmieniałam jej piżamkę i pościel na świeże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group