Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szew

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga694



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:04 pm    Temat postu: Szew Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W styczniu miałam operację. Po tygodniu oddziałowa wyjęła szwy, ale jednego nie zauważyła. Jest on widoczny gołym okiem. Czy należy go usunąć mimo tak długiego upływu czasu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja myślę, że tak.
skoro to nie są szwy rozpuszczalne to należy je usunąć.
tylko nie wiem co zrobić ze szwem po tak długim czasie. może do lekarza trzeba się udać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, koniecznie!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że należy go usunąć, lekarz da sobie z tym radę bez problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga694



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A do jakiego lekarza powinnam się udać? I czy ten szew będzie usuwany jakoś ze znieczuleniem czy na żywca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lol123



Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam następujące pytanie. Otóż kilka dni temu miałem ściągnięcie szwów, ale pojawił się problem i jedną końcówkę szwa wciągnęło mi do środka. Inne szwy powyciągano, ale ten najdłuższy został tylko z jednej strony obcięty (pielęgniarka próbowała wydrzeć go lecz był za duży ból i jedynie obcięła). Powiedziała, że szew wyjdzie z ropą... Lecz ja nie widzę postępów.
Miał ktoś z takim czymś do czynienia ?
Dodam, że rana mi ropieje bo mi pielęgniarka zdarła strupka, a tam gdzie wciągnęło szwa robi się strupek Sad
Co powinienem zrobić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group