Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szczepienie WZW A+B

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sarin9



Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 14, 2013 12:13 pm    Temat postu: Szczepienie WZW A+B Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie .


Na początku października wybieram sie do Indii,w związku z niskim poziomem sanitarnym tego kraju polecono mi zaszczepić sie przeciw żółtaczce która podobno łatwo tam złapać.
I tu jawi sie problem gdyż szczepionka WZW B podawana jest w 3 dawkach ,ostatnia dawka po pół roku.
Cała rzecz w tym że licząc od dziś pół roku minie mniej wiecej w czasie gdy ja juz bede po tej wycieczce.
Czy przyjmujęcie nie pełnej serii szczepienia ma wogóle sens??
Czy takie szczepienie jest wogóle konieczne?? Z tego co pamieta w szkole miałem szczepionke przeciw żółtaczce trzeba ją ponowić?
Jak wygladaja ceny tych szczepionek ??
Bardzo prosze o informacje
Z góry dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz, po pierwsze to przyjmowanie niepełnej seri szczepień to totalny bez sens. To tak jak by żyć na diecie co drugi trzeci dzieńSmile
Wydaje mi się, że to bardzo ważna sprawa. Wiesz, także lepiej nie zapeszać i zaszczepić się, Indie może nie są aż tak niebezpieczne ale lepiej dmuchać w zimne.

Wiesz, ale taka szczepionka którą miałeś w szkole nie koniecznie działa na cały okres życia, dokładnie to dowiedz się z pewnych źródeł o sytuacji która znajduje się tam gdzie jedziesz i udaj się do lekarza oraz podpytaj - czy ta szczepionka ma swoją "ważność" jeszcze. Będziesz miał spokój ducha przynajmniej:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to przejdź się do tego lekarza i podpytaj o twoją szczepionkę, lepiej zapobiegać niż leczyć, sam dobrze wiesz;) Czy jest to konieczne chociaż byłeś szczepiony czy nie.

Co do ciągłości szczepień - podpisuje się pod Prettywoman;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group