Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Syndrom postaborcyjny

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 1:44 pm    Temat postu: Syndrom postaborcyjny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyny syndromu postaborcyjnego związane są z gwałtownym przerwaniem przemian zachodzącychw organizmie matki od momentu poczęcia dziecka. Jest to zaburzenie psychiczne powracające w czasie, u którego podłoża leżą odsunięte na plan reakcje emocjonalne oraz ból fizyczny i psychiczny.


Kliniczny obraz tego syndromu objawia sie dużym niepokojem, bez uświadomienia sobie przyczyny, niezadowoleniem z życia bez obiektywnych przyczyn, brakiem sensu życia, poczuciem beznadziejności, depresją. Często występują zaburzenia relacji z najbliższymi, niechęć do współżycia seksualnego.


Moga wystąpić także bardzo silne lęki, koszmary senne, kobieta może SŁYSZEC GŁOSY NIENARODZONEGO DZIECKA . Często zespół ten- podobnie jak inne zaburzenia psychiczne- wraca i o ile kobieta nie podda sie terapii, zaburzenie powraca az do śmierci.



Liczne i poważne są także fizyczne skutki aborcji; aborcja powoduje m.in. 2-3 krotny wzrost ryzyka zachorowania na raka piersi.


Broniąc życia poczetego dzecka, chronimy jednocześnie kobietę - matkę przed groźnymi konsekwencjami, jakie w jej organizmie powoduje aborcja



[zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orka



Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób aborcja moze powodowac wieksze ryzyko raka piersi?
Bardzo mnie to zaintrygowało.
A co do samego syndromu, to chyba pojawia sie on tylko w przypadku, gdy kobieta ma poczucie, że zabila czlowieka, zrobiła to wbrew sobie.
U kobiet deklarujacych, że usunęły płód, zapłodnione komórki- nie ma takich zachowań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie sama aborcja ale ogólnie poronienie powoduje ten wzrost zachorowania na raka...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Till



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy czytam takie informacje przypomina mi się to słynne zdjęcie martwej kobiety która nie mogła usunąć legalnie ciąży, zrobiła to samodzielnie i zmarła
jeżeli więc piszesz bzdury, pamiętaj, ze w ciążę zachodzi człowiek a nie kobieta - może to ci uprzytomni co mówisz
wiele kobiet usuwa ciążę nie dlatego, że musi, ale dlatego, że nie chce w niej być - proste? i one bynajmniej nie odczuwają straty ale ulgę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Przyczyny syndromu postaborcyjnego związane są z gwałtownym przerwaniem przemian zachodzącychw organizmie matki od momentu poczęcia dziecka".
A samoistne poronienie nie jest "gwałtownym przerwaniem przemian zachodzącychw organizmie matki od momentu poczęcia dziecka"? I co na to dobry pan bóg? I jak zamierzacie chronić te kobiety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 2:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgodze się z orką, że syndrom pojawia sie wówczas, gdy kobieta wini siebie za zabicie jeszcze to nienarodzonego człowieka, ale JEDNAK człowieka. znam przypadek, gdy kobieta po aborcji czuła ulgę. Strasznie dziwnie to brzmi, nie rozumiem osób, które wychodzą z takich sytuacji " z twarzą ". Ogólnie ciężki temat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poppsss



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam szukałem dosyć dużo w intrenecie , najelpszy opis o syndromie znalazłem na blogu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aborcja i in vitro to ingerencja w boski plan wobec człowieka... A noszenie okularów nie? Przecież dobry bóg życzył sobie by ktoś źle widział, więc okulary powinny być zakazane pod karą więzienia tak dla lekarza przepisującego jak i dla użytkownika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 9:54 am    Temat postu: witam. dobry dzień! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu .. Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annnaAA
Spamer


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podsyłąm pomocny link
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group