Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sylvie 20 - pytania - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 12:28 pm    Temat postu: Sylvie 20 - pytania - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy któraś z Was miała styczność z tymi tabletkami Sylvie? Weszły one w grudniu 2008 do rejestru polskiego, w sklepach są od kwietnia, w niemczech znane są już dłuższy czas.
Są to dwuskładnikowe jednofazowe tabletki.
Mają skład podobny do Harmonetu, ale są tańsze. No i właśnie ta cena mnie kusi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to raczej ginekolog moze ci przepisac tabletki, a nie sama sobie wybierasz.
kazdy roznie reaguje na tabletki, wiec albo sprobuj, jesli ginekolog chce ci je przpisac, albo sobie daruj.
na antykoncepcji raczej nie ma co oszczedzac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak muszę przedyskutować z ginem. Choć oni to mnie czasami słabią, kiedyś jeden zrobił mi wykład, że powinnam założyć spiralkę hormonalną za 800zl. Mówie mu że nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek, a ten do mnie że rozkładając tą kwotę na raty, na 5lat to wyjdzie po 14zł miesięcznie, czyli duzo mniej niż na inne środki antykoncepcyjne. Masakra. Tylko że on mi nie zaproponował możliwości płacenia na raty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie rob offtopa, zmien ginekologa i po sprawie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eyesonfire napisał:
ale to raczej ginekolog moze ci przepisac tabletki, a nie sama sobie wybierasz.


Właśnie się okazało, że mogę sobie sama wybrać tańsze tabletki. Mianowicie mając receptę na Harmonet mogę w aptece poprosić o ich tańszy zamiennik Sylvie20.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 9:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już prawie od dwóch miesięcy biore Sylvie20 i jestem bardzo zadowolona.
Wcześniej brałam Harmonet i nie widzę różnicy w działaniu tych dwóch pigułek.
Czytałam, że Sylvie20 i Harmonet mają taki sam skład, a różnica cenowa bierze się z tego że tabletki produkowane są przez inne firmy, a jak wiadomo każda firma ma inną politykę cenową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem Smile W takim wypadku jak ten możesz sama zadecydować.Ale musisz mieć receptę.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że muszę mieć receptę, tylko wystarczyło że miałam receptę na Harmonet i bez problemu w aptece dostałam Sylvie20.
Tzn. akurat w aptece nie mieli tych tabletek, ale poprosiłam aby je pani zamówiła i na drugi dzień je odebrałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netinka



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asia29 napisał:
Już prawie od dwóch miesięcy biore Sylvie20 i jestem bardzo zadowolona.
Wcześniej brałam Harmonet i nie widzę różnicy w działaniu tych dwóch pigułek.
Czytałam, że Sylvie20 i Harmonet mają taki sam skład, a różnica cenowa bierze się z tego że tabletki produkowane są przez inne firmy, a jak wiadomo każda firma ma inną politykę cenową.

Pierwszy raz słyszę o Sylvie20 ale dobrze wiedzieć że jest taki zamiennik a jak duża jest ta różnica cenowa Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harmonet - 33-35 zł
Sylvie 20 - 16-17 zł
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group