Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Świerzb - co trzeba odkazić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pink



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: -----------------------------------------------
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 11:20 pm    Temat postu: Świerzb - co trzeba odkazić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked witam wszystkich dzis zaczynam już drugi dzień kurację mam świerzba i niewiem gdzie to załpałem ale ma pewne przypuszczenia gdzie mogłem to złapać a moje pytanie brzmi czy wie ktos na ten temat coś wiencej niż przecientnie chodzi mi poprostu o to że jak skącze kurację i niebedzie mnie już swedzic to po kuracji co w pokoju musiałbym dokładnie zrobić co odkazic a czego nietrzeba odkarzać bo np. mam sprzet muzyczny który dotykalem podczas gdy byłem juz zarażony tym gó..em i niewim czy mam tez to czyścic(odkażać) - pilota do telewizora komórkę itd. Proszę o jak najszybszą odpowiedz ???!!!!
<Odwdziecze sie każdej osobie która mi pomoże i poda mi jakąś dobrą poradę>

Proszę pomóżcie Pozdrawiam.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wioletta_6



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 11:33 pm    Temat postu: mam nadzięję, że pomogę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja świerzbu, na szczęście, nie miałam, ale niestety przyszło mi się zmierzyć z pluskwami w mieszkaniu... Ogólnie wezwałam pana, który po spryskaniu miał się pozbyć tego paskudztwa, ale nic to nie dało :/ więc wzięłam sprawy w swoje ręce i kupiłam jakiegoś najgroźniejszego rajda. Po całej sprawie poprałam wszystko co się dało, prasowałam nawet kanapy, by wyparzyć to wszystko, a powierzchnie plastikowe wycierałam płynem dezynfekującym, taki jaki można dostać do rąk. Podsumowując, co się da spryskaj, co nie powycieraj jakimś odkażaczem. Ja jednak jeszcze polecam kurację wzmacniającą dla Ciebie! żeby,odpukać, to nie wróciło. Mi dermatolog polecił żel do mycia głowy i ciała, który łagodzi tego typu podrażnienia i działa przeciwbakteryjnie, nazywa się Mediket Versi (firma:Benemedo). Powodzenia i 3maj się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pink



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: -----------------------------------------------
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje wioletta6
prosze kolejne osoby o odpowiedzi!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gajaaa



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba wszystkie pościele,prześcieradła, koce, ręczniki, (z którymi miałeś styczność) wyprać w wysokiej temperaturze, bodajże 95 stopni. I wyprasować je.
Wyprać dywany, łóżka. Przewietrzyć ubrania. Żmudna praca, ale da efekty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wqaz



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świerzb (łac. scabies) – choroba zakaźna ludzi i zwierząt spowodowana przez świerzbowce. U ludzi świerzb wywołuje świerzbowiec ludzki (Sarcoptes hominis, Sarcoptes scabiei), który objawia się dokuczliwym świądem i zmianami skórnymi w postaci przeczosów, grudek i plam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group