Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

świąd skóry w ciąży

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natala770



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!! jestem obecnie w 36 tyg. ciąży. Od około 2 miesięcy towarzyszy mi świąd skóry na całym ciele. Strasznie swędzą mnie stopy od "spodu", dłonie (ogólnie całe ciało) przez co nie mogę spać w nocy. Usypiam nad ranem z przemęczenia Crying or Very sad byłam u swojego lekarza prowadzącego ciążę, zlecił mi badania w kierunku żółtaczki oraz bilirubinę. Wyniki w normie!!!!
przepisał mi tabletki HYDROXYZINUM VP-działały tylko na sen. Swędzenie nie ustało. Udałam się do dermatologa. Przepisał mi maść robioną na zamówienie w aptece, płyn Tanno Hermal oraz tabletki ZYRTEC- nic nie pomaga. Oczywiście próbowałam różne emulsje do ciała np. emolium, oliwki, balsamy i nic!!!! Jestem bezradna, a mam jeszcze miesiąc do rozwiązania. Pomóżcie!!! Już naprawdę nie wiem co robić!!!!!!! Z góry dziękuję!!!!

Dodano po 6 minutach:

Proszę o szybkie odpowiedzi!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co mi sie wydaje ze masz cholestaze ciazowa!! powinnas jak najszybciej sie udac do lekarza;/ moze byc grozna dla Ciebie i płodu Sad
ps- swiad odczuwasz najbardzieje w nocy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natala770



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 6:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki serdecznie za odp. Smile teraz to już w sumie nie ma znaczenia czy jest to noc czy dzień, drapie się cały czas, tyle tylko że w dzień zapominam o tym jak coś robię. Też myślałam w kierunku cholestazy. Wyniki mam dobre, lekarz niby wyklucza....czy to może być sprawa hormonów?? a może niedoboru żelaza?? bo też mam niską hemoglobinę przez co biorę tardyferon fol na krew...Lekarze tak naprawdę odwiedli mnie od przypuszczenia że jest to cholestaza bo bilirubina jest w normie... Crying or Very sad już sama nie wiem ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha kurde...to dziwne. ja bylam pewna ze to cholestaza;/ w takim razie co...uczulenie na cos? Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natala770



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niby nic nie zmieniałam... ani proszku, używam mydeł bezzapachowych...staram się nie jeść rzeczy po których mogło by wystąpić uczulenie czy mogę być uczulona Confused już pod każdym kątem myślałam....przestałam jeść owoce cytrusowe (bo potrafiłam zjeść nawet po 2 kilo dziennie) i nic!!!!!!!!może to te hormony???bądź z niedoboru żelaza???? w takim razie co stosować aby choćby spać w nocy i się nie drapać??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad pomóżcie!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a byłaś u dermatologa?
może on coś doradzi. albo powtórz badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natala770



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 12:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam u dermatologa przypisał mi maść robiona na zamówienie w aptece, płyn tanno hermal:przy leczeniu ospy i tabletki zyrtec: przy leczeniu kataru siennego i pokrzywki.... ale dalej nic Sad mam sie zgłosić jeszcze raz do tego dermatologa, badań nie powtarzałam bo nikt tego mi nie zlecił. Lekarze każą mi przestać sie drapać lub kupić sobie jakiś krem z mentolem... ja nie chcę wchodzić w kompetencje lekarzy i prosić o powtórne zlecenie badań.... chyba sami wiedzą co robić.... dla nich wyniki mam dobre i cholestaza to nie jest......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszka30



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga koleżanko ja obecnie jestem w 34 tygodniu ciąży i swędzi mnie wszystko tak jak Ciebie. Najgorsze są wieczory i noce, jest to moja druga ciąża i mam to samo co w pierwszej. Objawy identyczne, stosowałam rózne środki ale też nic nie pomaga. Musimy jakoś wytrzymać do porodu, ale obiecuje ci że z dniem pojawienia się dzidziusia wszystko minie, teoria sprawdzona ... :D Trzymaj się ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 6:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn ze to nie musi byc cholestaza Question
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie musi. Skoro wyniki badań są ok to nie jest to cholestaza...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group