Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Swędzenie dłoni

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tandk



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sieradz
PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 2:19 pm    Temat postu: Swędzenie dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu swędzą mnie bardzo dłonie. jak je podrwpie to wyskakują mi małe białe plamy w miejscu swędzenia. Strasznie mnie to drażni i muszę brać jakieś twarde i chropowate powieżchnie żeby się podrapać. Te miejsca wyglądają tak jakby coś nagle mnie ugryzło (komar itp)
Proszę jażeli ktoś wie jak temu zaradzić to pomóżcie!!!
Pozdrawiam Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Panek
Gość









PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to nie moze byc grzybica
Powrót do góry
kiechu



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam to samo od tygodnia, już mnie to mocno drażni
niech ktoś pomoże, nie mam czasu na pierdoły i lekarza
czytałem o grzybicach, objawy są inne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie sie tak czsem robilo na nogach, dokladniej na lydkach.
Zawsze na zime, u mnie to bylo spowodowane zimnem, jak wrocilam do domu z dworu zima to nim przyzwyczailam sie do temperatury jaka ponowala w mieszkaniu odczowalam okropne swedzenie.. Rolling Eyes Czasem bylo ono naprawde nie do zniesienia..
Polecam Ci udanie sie do dermatologa.
A nie masz przypadkiem uczulenia na jakis srodek myjacy, albo jesli uzywasz kremu do rak to wlasnie na ten krem??
Albo pracujesz w sposob ktory podraznia skore rak??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiechu



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
Mnie sie tak czsem robilo na nogach, dokladniej na lydkach.
Zawsze na zime, u mnie to bylo spowodowane zimnem, jak wrocilam do domu z dworu zima to nim przyzwyczailam sie do temperatury jaka ponowala w mieszkaniu odczowalam okropne swedzenie.. Rolling Eyes Czasem bylo ono naprawde nie do zniesienia..
Polecam Ci udanie sie do dermatologa.
A nie masz przypadkiem uczulenia na jakis srodek myjacy, albo jesli uzywasz kremu do rak to wlasnie na ten krem??
Albo pracujesz w sposob ktory podraznia skore rak??


Właśnie to jest najciekawsze że nie zmieniłem w żaden sposób trybu życia i otoczenia a objawy się pojawiły. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że przemroziłem łapy w zeszły week& przy myciu samochodu. Tyle że od tego to raczej powinna mi pękać skóra a nic takiego nie ma miejsca. Cóż zostaje dermatolog, znów $ i brak czasu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie, skora roznie reaguje.
Wiec nie mozna tego wykluczyc. A skoro mowisz ze troche przemarzly Ci rece byc moze to jest przyczyna. Pozatym myles samochod na myjni bezdotykowej czy gabka z szamponem do mycia auta lub jakims innym plynem??
Byc moze detergent ktorego uzyles do mycia samochodu podraznil Ci skore.
A powiedz robia Ci sie z tego takie otwarte, male ranki??
Mozesz kupic sobie Fenistil Zel w aptece i sprobowac smarowac te podaznienia miejscowo. Powinno pomoc.
Jesli nie to bedzie konieczna wizyta i dermatologa Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robią Ci sie takie minaiaturowe pecherzyki? które swedzą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiechu



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
A powiedz robia Ci sie z tego takie otwarte, male ranki??

Nie.

mikmik napisał:
robią Ci sie takie minaiaturowe pecherzyki? które swedzą?

Na tle zaczerwienionej skóry (od drapania) wewnętrznej części dłoni pojawiają białe plamy, jakby bąble, ale nie są wypukłe tylko po prostu je widać.

Wczoraj zapodałem sobie dichlorowodorek cetryzyny doustnie, na razie nie swędzą. Ale zaraz usnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co, moja mama ma takie coś. tylko jej dłonie wyglądają tak... jakby się wywróciła na szlakę/beton i zostały na dłoniach (wewnętrzna strona) rysy - białe, szare.. czasami płaskie pęcherze.

poszła do lekarza i powiedział jej, że ma uczulenie na mydło. więc od teraz myje sie szarym.
ma maść - smaruje 2 razy dziennie ręce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiechu a małes kiedyś opryszczke??
bo jest taka opcja ze włąsnie tak sie opryszczka objawia takie jakby plamiki małe białe minaturowe pecherzyki na placach skwedzi kur***** okrutnie, miąłem to kiedyś i przeszło samo po jakis 2 tyg;/
ps. byłem z tym u dermatologa i tak mi powiedziałVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group