Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Swędzące wykwity skórne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nikka



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 2:17 am    Temat postu: Swędzące wykwity skórne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój problem zaczął się na kostkach nóg najpierw były to plamki potem zrobiło sie to grudkowate i rozszerza się na całe ciało. Proszę powiedzcie mi co to może być i czym się to leczy. zmiany występuja na obu kostkach na brzuchu i na piersiach ,są wielkości mniejszej niż moneta 1 groszowa , swędzą... Nadmienię że mam problemy z woreczkiem żółciowym i robiłam kurację oliwą i sokiem z cytryny i właśnie pod koniec tej kuracji pojawiły się pierwsze zmiany.

kostka:
http://images39.fotosik.pl/233/eb96ada5c3733da7med.jpg

brzuch:
http://images37.fotosik.pl/232/e268c72fef8f2a84med.jpg

pierś:
http://images49.fotosik.pl/237/3b43f80bec9f97bemed.jpg

zmieniłam . nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi to wygląda na jakieś uczulenie.
te grudki mają taką właśnie barwę jak na zdjęciu ? czy może tylko tam wyszły "tak blado" ?
czy pojawiły się na kostkach, piersiach i brzuchu w miejscu ucisku?
powinnaś pójść do lekarza. nie wiem czy jakaś maść może to załagodzić bo nie wiem co to dokładnie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie jest róża?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widac tu charakteru obrzękowego na zdjęciach, nic nie pisze o temperaturze, samopoczuciu itd...Poza tym, róza raczej boli niż swędzi....

Najlepiej udać się do dermatologa, mozna wykonać posiew ze zmian i / lub zkrwi..
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikka



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 1:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czuję się normalnie... Nie mam temperatury, przechodziłam na początku października anginę ale ją grzecznie doleczyłam...Zaczęło się od tej plamy na kostce i się rozszerza... te na nogach są bardziej czerwone a reszta była bledsza... Niestety zaekperymentoałam wczoraj i posmarowalam maścią Elocom i po niej jakby się zaogniły...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nikkadlatego lepiej nie ruszać dopóki nie zobaczy tego lekarz. w przeciwnym razie możesz utrudnić diagnozę.
czy plamy mają charakter wybroczynowy? tzn wyglądają jak małe krwiaki, wrzody czy są dokładnie takie jak na zdjęciu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia-leszna



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staraj się tego nie ruszać i zgłoś się do lekarza. Może to jakaś alergia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikka



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 1:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do lekarza idę po świętach... Być możę i alergia bo zmieniałam ostatnio proszek do prania...
Moje dalsze obserwacje : Te plamy na tułowiu są bledsze i jakby jaśniejsze w środku , te na kończynach są żywo czerwone też z jaśniejszym środkiem . Nie znikają pod dotknięciem i są szotstkie w dotyku. Staram się nie drapać ale one i tak się rozsiewają. Występują tylko w miejscach przykrytych ubraniem nie ma na dłoniach i na twarzy... Proszę powiedzczie mi , że to nic groźnego... Mam coraz większego stresa. Czy możliwe jest żeby to było po dużej dawce ibupromu max (5 tabl w kilka godzin)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 2:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a półpasiec? jeśli się zrobiło grudkowate i swędzi to wygląda mi na półpaśćca..

bo znalazłam taki opis:

Zanim pojawią się skórne wykwity, najpierw w tym miejscu występuje nadwrażliwość. Potem przychodzi ból. Ostry, nieprzyjemny, zlokalizowany zdecydowanie po jednej stronie tułowia lub twarzy. Wtedy można z dużą dozą prawdopodobieństwa uznać, że to półpasiec – i trzeba biec czym prędzej do lekarza. Leki przeciwwirusowe zadziałają bowiem tylko wtedy, kiedy zostaną podane jak najszybciej, o ile to możliwe, w ciągu pierwszych 72 godzin od wystąpienia objawów. Półpaścowe wykwity najczęściej lokalizują się na tułowiu, ponieważ wirus przyczaja się zazwyczaj w jednym ze zwojów piersiowych. Czasem zajęta jest połowa szyi, niekiedy ucho lub oko. Jako pierwsze widać na skórze jasnoczerwone plamy, które niebawem zaczynają się uwypuklać i tworzyć grudki. Potem, podobne do objawów opryszczki, pęcherzyki z surowiczym płynem. Po ich pęknięciu tworzą się strupy. Wysyp zmian następuje kilkakrotnie, dlatego też obok gojących się już ranek widać nowe plamy, pęcherzyki. Ból jest bardzo ostry i dojmujący. Po kilkunastu dniach, czasem kilku tygodniach, zmiany goją się jednak, nie pozostawiając trwałych blizn. Ale największym problemem jest neuralgia popółpaścowa, ból, który mimo zagojenia się wykwitów dokucza pacjentom jeszcze przez długi czas, w najgorszych przypadkach nawet kilka lat.

leć jak najszybciej do lekarza!!
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikka



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie , nie odczuwałam żadnego bólu poza woreczkiem żółciowym i ostatnio pęcherzem moczowym...

Albo to reakcja na leki albo uczulenie na proszek tylko czemu to nie schodzi? No cóż pójdę do lekarza to go wymęczę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group