Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Swędzące krostki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krysrenata



Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 4:44 pm    Temat postu: Swędzące krostki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pewien problem od dłuższego czasu robią mi się czerwone krostki na całym ciele praktycznie i strasznie mnie swędzą. Podejrzewam, że może być to alergia na słońce. Biorę wapno alergiczne, ale nie pomaga. Próbowałam też leków i nadal nic. Może wie ktoś jak inaczej można sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BartoszGlow



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 9:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pocisz się dużo? To mogą być tzw. "potówki".
Jeśli jednak nie, to może to być jakieś uczulenie na nowy proszek.
Myj się rano i wieczorem, a nawet popołudniu, pij dużo wapnia, a jak to nie pomoże, to pozostaje mocznik. Wiem, że to głupie, ale skuteczne. Mi pomogło jak miałem na pośladkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, w takim razie higiena to podstawa. Już to chyba komuś też raz pisałam, ale warto wymienić pościel wysprzątać całe mieszkanie od deski do deski i dokładnie się umyć, być może to jakieś bakterie czy wirusy powodują takie objawy. Możesz spróbować, znam osobę, której to pomogło, bo okazało się, że ma alergie skóry spowodowaną jakimiś bakteriami czającymi się w łóżku... także higiena Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 16, 2014 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mogą też być ugryzienia pluskiew. Najlepiej udaj się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Higiena to podstawa. Ale zawsze kiedy na dworze jest upał nagle coraz częściej słyszy się o takich problemach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asia945
Spamer


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile Skoro są to swędzące krostki to może to być też półpasiec, ewentualnie rzeczywiście potówki, które pewnie jeszcze powiększają się w miarę drapania. Jak coś to możesz się wykapać w wodzie z mąka ziemniaczaną. Jeśli nie pomoże to tylko wizyta u dermatologa Cię ratuje. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 8:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asia945, nie wszystko to półpasiec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group