Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Suchy, swędzący oraz zanikający sutek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aninim93kuj



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 2:25 pm    Temat postu: Suchy, swędzący oraz zanikający sutek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam 17 lat. Jestem przeciętnym nastolatkiem. Od około pół roku z moim prawym sutkiem dzieje się coś dziwnego. Od niedawna z lewym również. Dokładnie nie pamiętam kiedy to się zaczęło, ale bynajmniej prawy sutek jest poczerwieniały i cały czas tworzy sie na nim sucha skóra (złuszczona). Z początku smarowałem "Kremem ochronnym z witaminą A" (prod. Aflofarm Farmacja Polska). Nakładanie jej na sutek i zabezpieczanie plastrem mniej więcej działało - skóra była bardziej nawilżona. Jednak krem ten się skończył i kupiłem "Maść ochronną z witaminą A" (prod. FF-HASCO-LEK S.A.). Maść ta jest biała i konsystencją przypomina krem Nivea, poprzednia była biaława ale miała trochę inną konsystencję. Nowa maść nie pomaga. Byłem z tym u młodej pani doktor internistki jakieś 4 tygodnie temu. Za pierwszym razem nie wiedziała co mi dolega - miałem przyjść za tydzień. Po tygodniu (zmieniłem maść na wazelinę białą zgodnie z zaleceniem) pani doktor stwierdziła że nic dziwnego nie czuje [przy pierwszej wizycie zdawało się jej że coś czuje pod sutkiem] i że mogę pójść do dermatologa. Sutek mnie cały czas swędzi. W dodatku drugi jakby zanika - aureolka przybiera powoli kolor skóry... Dziwne to jest. A w dodatku nie mam pewności czy iść do dermatologa czy innego lekarza specjalisty. Załączam zdjęcie. Czerwonawa skóra obok sutka to efekt przyklejania plastrów (aby maść nie brudziła koszulki i chroniła sutek przed otarciami ze strony koszulki). Zdjęcie wykonane po nałożeniu maści około godzinę temu, więc nie widać złuszczonej skóry. Jeśli ktoś będzie potrzebował to wstawię później zdjęcie gdy maść się wchłonie. Sutek cały czas mnie swędzi. Co do mojego życia - w ciągu ostatniego pół roku przyjmowałem 3 razy antybiotyki (zapalenie oskrzeli, zapalenie ślinianki przyusznej, prawdopodobnie początek anginy). Obecnie od tygodnia rzucam
palenie (paliłem przez 1,5 roku). Czasem zdarza mi się wypić coś wysokoprocentowego. Ogólnie jestem zdrowy. Waga 60kg, wzrost 185cm.
Za jakiekolwiek wskazówki dziękuję.
Pozdrawiam



Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idź do lekarza. albo do innego internisty albo do dermatologa.
takie zanikanie sutka to nie jest normalny objaw. zbadaj to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aninim93kuj



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie jutro zamierzam gdzieś się prywatnie zarejestrować do dermatologa. jak będę coś wiedział to napiszę.

EDIT:
Byłem u dermatologa. Po częstych antybiotykach zapewne to są jakieś drożdżaki. dostałem Pimafucin, Pimafucort, Fumycon oraz Dicoflor 60. Temat do zamknięcia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group