Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

suchy kaszel od 3 lat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
numila



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 4:20 am    Temat postu: suchy kaszel od 3 lat Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ,mam problem ze suchym kaszlem... od jakiś 3 lat , uprawiam sport od ponad 5 lat i nie mam problemów z oddychaniem czy coś... byłam z tym u lekarza rodzinnego stwierdził ,ze to astma ,ale jak powiedzilam ze uprawiam sport to stwerdzil ze to alergia... to przepisał mi jakieś tabletki , które pomogły mi na jakiś tydzień... nie wiem może mam uczulenie na cos..? zauwazylam tez suchy kaszel na dworze.. ale teraz jest zima i nie ma zadnych pylkow itp... co to moze byc? o czym moze swiadczyc ten kaszel.. , trwa on okolo od 1=5 sek... pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sbn86



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

udaj się do alergologa. Warto przeprowadzić testy. osobiście uważam, że jeśli objawy nie zagrażają życiu/zdrowiu i nie wskazują na nic poważnego, nie warto rozgrzebywać tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cyklonKatrina



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 4:08 pm    Temat postu: przede wszystkim diagnostyka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

albo masz za suche powietrze w domu. na kaszel to syropPoza tym warto pić dużo płynów, ciepłych z witaminą C. A dom porządnie wietrzyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pół roku kaszel i bez badań? Przecież musi być to poważna przyczyna a nie zwykły kaszel, który zniknie po syropie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agness12



Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może masz zbyt suche powietrze. Możesz na grzejnik zawiesić pojemnik z wodą, który będzie nawilżał otoczenie. Ale powinnaś się udać do specjalisty, nie wierz lokalnym konowałom, którzy wszystkim przepisują inhalatory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milexica



Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suchy kaszel wynika z podrażnień układu oddechowego np. po infekcji. U mojej córki wystarczy zwykłe przeziębienie by potem przez tydzień chodziła i dusiła się od kaszlu. Dobrym rozwiązaniem może być naturalny syrop na kaszel taki jak np. Pelavo - z tego co pamiętam, małe dzieci również mogą go stosować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oscypka



Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2018 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mojego syna taki suchy kaszel okazał się być astmą, dobrze ze lekarz znalazł nam dobre leki, budixon neb załatwil sprawę, kilka dni inhalowania i po kaszlu, jak go coś znó zaczyna meczyć to powtarzamy inhalacje i jest ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group