Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sucha i popękana skóra

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna_1



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:17 pm    Temat postu: sucha i popękana skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szukam pomocy, od dłuższegop czasu (pół roku) leczę się u dermatologów i alergologów, jednak nikt mi nie pomaga, problem polega na tym, że skóra moich dłoni jest strasznie sucha i pęka do krwi, nie pomagają żadne kremy nawilżające czy maście, wykonałam serię testów jednak każdy z nich wyklucza ewentualną alergię na cokolwiek. Od 3 miesięcy dostałam takie jakby"uczulenie" na całym ciele: głowa - we włosach, pod pachami, na piersiach, za uszami, ręce, na nogach w okolicy pachwin i uda.
Nikt z dotychczasowych lekarzy nie wie co może być przyczyną takich objawów, nie zastosowano jeszcze leku który chociaż w jakimś stopniu by mi pomógł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gene



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj może tego mleczka dardia o którym pisałam. Ma działanie pielęgnacyjne i nawilżające, i do tego nie uczula, więc jeśli znowu wystąpi uczulenie, to na pewno nie z powodu kremu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a smarujesz się czymś?
może uczulenie wywoływane jest przez stosowane przez Ciebie środki?

może to w niczym nie pomoże.. ale moja mała bratanica była uczulona na oliwkę bambino. lekarka kazała kupić dla niej ATOPIN- jest to taki jakby olejek w butelce. dodany do wody nawilża skórę i nie uczula. może spróbuj tego. po zastosowaniu takiej kąpieli nie trzeba już używać żadnych balsamów- no przynajmniej nie u dzieci.
kupić to możesz w aptece bez recepty. kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale jest bardzo wydajne.

a może już to stosowałaś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc, nie bylo zadnego odpowiedniego tematu to napiszę tutaj Smile
Otoz kiedys na wzgórku łonowym pojawił mi się maly placek czerwonawy ktory swedział i sie luszczył. Pan ginekolog przepisał mi masc elocom, smarowalam sie i przeszło. Czasami na czole podobny placek mi wyskakuje to tez sie posmaruje pilka dni i przechodzil. Dalej mam ta masc z dobra data waznosci i nie wiem czy jej użyc na moje pachy, czy to po prostu reakcja na dezodorant.
Stosuję dezodorant w sztyfcie lady speed stick invisible no i wlasiciwe nie smaruję pach zadnymi kremami po kapieli, ogolnie nie lubie sie smarowac kremami. W kazdym razie po kąpieli, jak juz wyschnę to skora pod pachami robi się biała ale jednolita raczej, nie widac jakiegos wielkiego łuszczenia się, ale jest wysuszona, a reszta ciała jest normalna.
Teraz pytanie - czy to moze byc jakas grzybica pach?
Czy mogę posmarowac sobie tą mascia o ktorej wspomnialam?
Czy najpierw pokombinowac z kremami?
zmienic dezodorant?
Od czego to moze byc?
wczesniej tego nie mialam a dezodorantu ciagle takiego samego uzywam juz dlugo...
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 8:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
Jest to przesuszenie skóry i należy stosować balsamy nawilżające do skóry wrażliwej,są też kremy do takiej skóry(np.Lipikar,Linomag)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arlet



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ze swiata
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja uzywam balsamu dove, teraz mozna go kupic w ofercie. zobacz sobie w super pharm. poza tym oliwka, ale przede wszystkim zeby nie bylo jakis dodatkow chemicznych. dlatego moze siegnij po balsamy i oliwki dla dzieci. a i dlonie warto moczyc w siemieniu lnianym, mojej siostrze pomagal bardzo na alergie na dloniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arlet napisał:
dlatego moze siegnij po balsamy i oliwki dla dzieci.

niekoniecznie jest to dobry pomysł.
kosmetyki dla dzieci nie zawsze odpowiadają skórze dorosłych- dzieci bowiem mają inne wymagania co do pielęgnacji.
tak samo jest z szamponami dla dzieci.

lepiej sięgnąć po kremy/ balsamy nawilżające dostosowane do danego typu skóry.
jeśli jesteś alergikiem to warto wypróbować kosmetyki z serii AA - choć one też mogą uczulać (ja np mam uczulenie na kosmetyki z tej firmy).

ja bym mogła polecić balsamy i kremy z Graniera . mi odpowiadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group