Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stwierdzone zaburzenia wzrastania i pokwitania. Kilka pytań.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TakToOn



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:05 am    Temat postu: Stwierdzone zaburzenia wzrastania i pokwitania. Kilka pytań. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o pomoc i radę. Postaram się przedstawić moją sytuację. Otóż niedawno skończyłem 18 lat, biologicznie natomiast mam ok 14 lat, ale od początku. Kiedy byłem mały, odstawałem od rówieśników pod względem wzrostu, byłem za niski, rodzice zainterweniowali i w wieku ok 6 lat zostałem objęty programem leczenia hormonem wzrostu (genotropin) w poradni endokrynologicznej w Poznaniu. Na początku leczenia przez okres ok 3 lat byłem na diecie bezglutenowej. Kontynuując, codziennie przyjmowałem genotropin oraz letrox 25 (hormon tarczycy) przez ok 10 lat (zakończyłem leczenie w wieku 16 lat kiedy osiągnąłem 170 cm wzrostu - takie w tym okresie były przepisy narzucone przez NFZ - refundowali hormon wzrostu osobą do 170 cm wzrostu, jak tylko mi odstawili, przepisy znowu się zmieniły, na lepsze dla leczonych, ale ja już ich nie przyjmowałem). Przez krótki okres czasu nadal przyjmowałem letrox 25. Od tego czasu do teraz, jestem pod opieką lekarza prowadzącego moje leczenie przez cały czas. Jako, że kiedy kończyłem leczenie genotropinem, miałem te 16 lat i zacząłem się interesować sprawami swojego dojrzewania, które do teraz jest jakby zatrzymane, nie widzę aby coś się ruszyło. Nie przechodziłem mutacji, chociaż nie mam zupełnie dziecięcego głosu, na nogach, rękach nie mam owłosienia, pod pachami i w okolicach prącia - minimalne. Brak jakiegokolwiek zarostu na twarzy. Do tychczas nie pojawiła się u mnie sperma, ani w postaci polucji nocnych ani przy masturbacji (chociaż dochodzi do orgazmu i pojawia się preejakulat). Mój penis jest również mały, nie urósł od czasów kiedy pamiętam. Nie miałem również tego "słynnego" skoku wzrostu towarzyszącego dojrzewaniu u chłopców oraz przyrostu siły, czy masy mięśniowej i zmiany budowy ciała. Zostałem poddany serii badań (m.in. pregnylem), mialem testy na poziom testosteronu i innych hormonów, poziom testosteronu mam zaniżony, jednakże po przyjęciu pregnylu odpowiedź gonad była rzekomo prawidłowa. Lekarz rozważał kurację testosteronem, jednak po tych badaniach stwierdził, że lepiej będzie jak sobie odpuścimy, ponieważ to jest NAJPRAWDOPODOBNIEJ kwestia czasu i mam się nie przejmować. Jednakże, łatwo mówić, mam 18 lat i muszę się wyrzekać jakichkolwiek związków z dziewczynami, nie ma się co oszukiwać, seks w tym wieku jezeli jest się parą, to jest rzecz zupełnie normalna, ja jednak nie mogę sobie na to pozwolić, co jednak jest dla mnie bardzo uciążliwe, bo jestem ogólnie lubiany przez dziewczyny, można powiedzieć "mam branie" ale muszę rezygnować ciągle. Od niedawna, zacząłem się zastanawiać nad kuracją testosteronem na własną rękę, tak wiem, desperackie posunięcie, ale niestety, można uznać, że nie widze innego wyjścia a ta sytuacja powoli mnie przerasta. Zwracam się z prośbą, co polecacie w takim wypadku, czy wybrać się do urologa ? Jakie konsekwencje niesie za sobą taka kuracja na własną rękę testosteronem. Mam nadzieje, że skutecznie wybijecie mi to z głowy. Nie oczekuję pocieszenia, a prawdy i jakiegoś wyjaśnienia, co może być przyczyną i jak to ogarnąć. To chyba wszystko. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

zaznaczam, że jest to ważna sprawa, wciąż czekam na odpowiedź.

nie pisz postów bezpośrednio pod sobą. jeśli chcesz coś dodać to skorzystaj z opcji "zmień".
rozumiem, że problem jest dla Ciebie ważny ale nie poganiaj- nikt nie ma obowiązku siedzieć cały czas przed monitorem i od razu odpisywać Ci na posty.
nie samym internetem człowiek żyje.. Rolling Eyes
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawlos1120



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 12:01 am    Temat postu: niski wzrost prosze o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
tez mam podobny problem co kolega, obecnie mam prawie 19 lat a tylko 160 cm wzrostu,i na dodatek nie przypominam dorastającego merzczyzne tylko chłopca wieku 15-16 lat bo na tyle mnie koledzy oceniają.kilka lat temu udałem się wiec do lekarza specjalisty który stwierdzi ze jestem zbyt niski co do mojego wieku lecz po dokładniejszych padaniach nic konkretnego nie stwierdził.Nie pocieszaja mnie juz teksty "jeszce wszystkich przerośniesz" ponieważ jestem juz duzo bardzie opóźniony niż koledzy.Co może być przyczyna takiego stanu? Proszę o odpowiedz dodam ze hormon wzrostu mam w normie.[/b]

przeniosłam do odpowiedniego działu i przyłączyłam do istniejącego już, tematu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group