Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

stulejka pomocy!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elamic1



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 3:00 pm    Temat postu: stulejka pomocy!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój 7mieś synaek ma stulejkę. Wczoraj pani pediatera tak mu naciągnęla "ptaszka", że teraz skórka jest cala popękana i krwawi. Ona powiedziala żeby się tym nie przejmować i dalej go naciągać, a ja slyszalam że tak się nie powinno robić. Boję się teraz że na dodatek wda mu się jakieś zakażenie. Ludzie czy ktoś mial podobny problem??? Pomocy!!! Moje maleństwo cierpi teraz Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja byłam 2 tyg temu ze swoim 2 letnim synkiem na bilansie i przy badaniu Pani doktor stwierdziła że ma stulejke kazała mi naciągać siusiaka podczas kąpieli.Powinno sie go naciągać ale chyba nie aż do tego stopnia słyszałam że się robi zabiegi dzieciom na to ale dopiero po 3 roku życia to było chyba ża wcześnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syla23



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elamick nie martw sie ja miałam taka samą sytuacje z moim synkiem byłam na szczepieniu w 7 miesiącu i lekarka zrobiła mu to samo ...byłam wściekła i zmieniłam lekarza bo mały strasznie puźniej cierpiał przy siusianiu bo go wszystko szczypało. Niestety po czasie twierdze że dzięki temu szymon nie ma stulejki i nie grozi mu żadna operacja z tym związanatylko tyle że troche cierpiał jeden dzień ja mu wtedy nie zakładałam pampersa bo go urażała skórka i grubo smarowałam bephantenem szybko się zagoiło na drugi dzień nie było śladu prawie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elzbieta.MP



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was drogie mamy,
mam na imię Ela, jestem redaktorką Mamopedii, pierwszej encyklopedii tworzonej przez mamy redaktorki, stworzonej z myślą o maluchach i ich mamach. W naszych zasobach znajduje się komentarz napisany przez współpracującego z nami eksperta, który dotyczy m.in. stulejki:
„Stulejka – u chłopców do 2.-3. roku życia napletek nie zsuwa się, ponieważ jest przyklejony do żołędzi, w tym wieku stan ten uważany jest za fizjologiczny i ustępuje samoistnie wraz ze wzrostem prącia. (...) Wąskie ujście napletka może również upośledzać oddawanie moczu. W takich przypadkach zaleca się stosowanie maści sterydowych na napletek, a gdy nie przynoszą efektu stosuje się leczenie chirurgiczne.(...)”
elamic1 może ta wypowiedź pomoże ci rozwiązać problem, wydaje mi się, że warto też w Twoim wypadku skonsultować się jeszcze z lekarzem.
Ela, redaktorka Mamopedii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Falczyk



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

im wczesniej tym lepiej!! wstyd sie przyznac ale moj maz mial problem lekkiej stulejki... przeszedl zabieg dopiero jako dorosly nastolatek i wiazaly sie z tym miesiace cierpien i proszkow. do dzis ma ogromny żal dla swoich rodziców..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group