Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strykanie w stawach....

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrerek
Gość









PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 9:03 pm    Temat postu: Strzykanie w stawach kcuków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem mianowicie "rozchwiałem" sobie staw w kciuku:(
...I co jakiś czas "łapie" fazy strzykania...denerwujące.
Można temu zapobiec bądź zlikwidować?
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 5:10 pm    Temat postu: Re: Strzykanie w stawach kcuków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotrerek napisał:
Mam problem mianowicie "rozchwiałem" sobie staw w kciuku:(
...I co jakiś czas "łapie" fazy strzykania...denerwujące.
Można temu zapobiec bądź zlikwidować?
nikt nie wie?
Powrót do góry
Radek_xx
Gość









PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:35 pm    Temat postu: Strzykanie w kolanach... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy Mam problem z kolanami. W sierpniu tego roku przeszedlem poważne zapalenie stawów, przez kilka dni nie mogłem chodzić. Teraz już praktycznie po tej chorobie nie ma większych śladów. Biorę jeszcze leki ale już wróciłem do normalności. To tytułem wstępu. Problem polega na tym, że kiedy robię przysiad lub schodzę po schodach (przy obciążeniu stawów) strzyka mi w kolanach, dosłownie wyraźnie to słychać (dźwięk jakby stłumione łamanie drobnych gałązek). Nie odczuwam wtedy żadnego bólu ale to strzykanie mnie trochę martwi. Dodam, że występowało to jeszcze na długo przed zapaleniem stawów kolanowych. Lekarzowi tego nie mówiłem bo poprostu zapamniałem o tym, gdy chorowałem to nie robiłem przysiadów ani nie latałem po schodach Smile. Może ktoś się orientuje co to może być, czy to coś poważnego?? Oczywiście powiem o tym lekarzowi ale najpierw chciałbym mieć jakieś pojęcie co mnie może potem czekać. Proszę o odpowiedź, dziekuję.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:59 pm    Temat postu: Strykanie w stawach.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mój problem dotyczy "strzelających" stawów w kciukach.
7 lat gram na fortepianie, ciąge ćwiczenia spowodowały, że moje kciuki przy intensywniejszym zginaniu zaczynają "strzelać".
Wie może ktoś jak zlikwidować ten problem, jest to dla mnie duży dyskomfort.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Nowy1
Gość









PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama to ma, to sie nazywa choroba zwyrodnieniowa stawow, czy cos takiego, czyli chyba tez artretyzm. Dokladnie nie wiem, bo nie mam wyksztalcenia lekarskiego oprocz gimnazjalnego jak narazie (3 gim Wink. W kazdym razie, Ty chodisz i Ci strzela, i nie czujesz bolu. Moja mama ma znacznie gorzej. W wieku 50 lat, strzela jej dokladnie tak jak opisales, ale odczuwa ona straszny bol, i zwlaszcza ma problem z chodzeniem po schodach. Stary, nie ma zartow z tym, powinienes pojsc do lekarza, bo o ile wiem, to we wczesnym stadium da sie wyleczyc to, a hmmm... moja mamusia ma juz gorzej ;(, nic jej za bardzo nei pomaga, nawet zastrzyki w kolana. No ale nic. Modle sie za nia..., zeby chodzila jak najdluzej zdrowa. Gdyby ktos cos wiecej napisal o tej chorobie i jej leczeniu, ja rowniez bylbym wdzieczny.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:38 am    Temat postu: Iwa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że na zwyrodnienia to tu trochę za wcześnie. Odkąd pamietam na w-f ie większości osób stzrelało w kolanach. Tutaj dochodzi jeszcze brak ruchu, mowiłeś , ze nie ćwiczyłeś. Może warto zapytać lekarza, niech powie, czy możesz wykonywać jakieś ćwiczenia na rozruszanie tych stawóe. poza tym jedz dużo gallaretki. Pozdrawiam
Powrót do góry
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie strzykanie czy tez trzeszczenie w stawach kolanowych czy innych to rzeczywiscie moze byc rzecz normalna wymagajaca rozruszania a moze i nawet nie, ale...zwyrodnienie stawow nie odnosi sie tylko do ludzi starszysz, sama mialam podejrzenie zwyrodnienia stawow biodrowych choc mam w tym przypadku tylko 16 lat, na szczescie okazalo sie ze to co innego-nie groznego, przejsciowego, ale u Ciebie moze byc inaczej, sa przypadki ze juz w mlodym wieku dosiega ludzi zwyrodnienie stawów, tymbardziej jesli juz chorowales, wszystko moze byc ze soba powiazane. a poza tym to wiem z przykladu rodziny ze zwyrodnienie stawow to nie jest choroba na ktora trzeba "zapracowac" przez 40 lat zycia, wystarczy ze ktos urodzil sie z jakimis nie zauwazalnymi i nie przeszkadzajacymi wadami, ktorych lekarze nie wybadali, a jeszcze do niedawna przeciez niemowlaki nie byly poddawane jakims szczegolowym badaniom, wiec szybciutko mozna nabawic sie jakiegos zwyrodnienia. jeszcze jedno-moja siostra miala ponad rok temu zapalenie kolana- do tej pory odczowa zwiazane z tym dolegliwosci. pozdrawiam serdecznie i radze wybrac sie d jakiegos dobrego ortopedy- najlepiej prywatnie bo na kase chorych to nic nie zdzialasz:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

up Smile dodam, że strykanie ma odgłoś odłamywaniaa gałązek, macie jakiś sposób?
Spotkałem się w opinią, że musze brać lekarstwa z witaminą D.
AA i jeszcze jedno, ciągle rosnę.
Można to wyleczyć?Wink
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

up up up
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze nic nie poradzicie:(szkoda....Sad
bardzo mi na tym zależy, bo to jest czasem bardzo uciążliwe:(
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group