Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stres w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 12:07 pm    Temat postu: Stres w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko, dla mnie jestem w 16 tc a dla mojej gin w 18 tc. Niestety już ponad 2 m-c jestem w ciągłym stresie, nic nie moge na to poradzić, ponieważ to wszystko dzieje się samo ale niestety bezpośrednio dotyka mnie i moją dzidzię. Od 2-ch dni na skutek płaczu czuję bóle w dolnej części brzucha, nie wiem czy coś się złego nie dzieje. Wizytę mam dopiero po Nowym Roku i martwię się tym wszystkim jeszcze bardziej.

Jeszcze jedno, może któraś z Was opisać jak odczułyście pierwsze ruchy dzidzi?

Pozdrawiam E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety stres jest bardzo niebezpieczny ponieważ dzidzia też odczuwa Twoje nastroję. Ciaża to trudny okres i zdarzają sie wahania nastrojów, depresja i stany lękowe. To normalne ale warto porozmawiać o tym z lekarzem bo na pewno znajdzie jakiś dobry sposób. Pamiętaj to,że się stresujesz, płaczesz odczuwa Twoje maleństwo i też nie jest mu dobrze.
Pierwsze ruchy dziecka ...hmm ja odczułam w 14 tygodniu takie dwa bulgotki po lewej stronie brzuszka. Później była długa cisza i w kolejnych tygodniach juz odczuwałam mocniejsze bulgotanie, nastepnie kopniaki a pod koniec ciąży prężenia i wypinanie dzidzi
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Tosia81, ja też odczuwam takie bulgotki ale nie byłam pewna czy to TO, czy coś innego.

Chciałabym się przesrać stresować ale sytuacja i to co się dzieje do okoła nie pozwalają mi na spokój.

Jeszcze raz dzięki za odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mała e to postaraj sie uspokoic. wiesz ze nerwy w ciazy to nic dobrego.. chcesz zeby dziecko było niedotlenione? albo nastapił przedwczesny porod ... trafisz wtedy na patologie i bedziesz do 40tyg tylko lezała i patrzyła w sufit..

pomysl sama czy warto tak sie denerwowac. nie wiem czego ta sytuacja dotyczy ale tak czy siak dziecko jest najwazniejsze i musisz sie uspokoic.moze wypij jakies zioła na uspokojenie..oczywiscie po konsultacji z ginekologiem..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elzbieta.MP



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, na początku ciąży, kobiety odczuwają delikatne ruchy maleństwa, które często określane są jako bulgotanie, przelewanie się, łaskotanie.
Znajdź sposób na ukojenie nerwów, to bardzo ważne dla Ciebie i dziecka. Może są jakieś czynności, które pomogą Ci się zrelaksować? Może spotkanie z bliskimi Ci osobami okaże się pomocne? Polecam także sport i ćwiczenia relaksacyjne.
Ela, redaktorka Mamopedii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group