Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stres, blokada umysłowa. Lek ospokajający.

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nokeyb



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 1:23 pm    Temat postu: Stres, blokada umysłowa. Lek ospokajający. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zdaję prawo jazdy. Do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B przystępowałem już trzy razy, za każdym razem nie udawało się. Przyczyną tego wszystkiego są nerwy, lęk przed tym że nie zdam, który nie pozwalał mi się skoncetrować na jeździe. Za każdym razem miałem taką umysłową blokadę, nie pozwalającą mi myśleć nad jazdą. Bardzo tłumiące uczucie.

Nie potrafię zapanować nad tymi emocjami, jestem bezsilny. Potrzebuję jakiegoś leku który mi pomoże. Nie chcę brać tradycyjnych leków uspokajających, ponieważ obawiam się obniżenia koncentracji.

Mój znajomy miał podobny problem. Rozwiązał go biorąc przed kolejnym egzaminem 4 tabletki valium. Zdał.

Proszę żebyście wypowiedzieli się na temat valium oraz polecili ew. inny środek który może mi pomóc.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:09 pm    Temat postu: 1,2,3, ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś d.....
Ja też byłem.
Przed tobą jeszcze wiele egzaminów, jeden w tę, czy drugą stronę to nic straconego.
Tylko roboty się nie mylą.
Ja zrobiłem już kilka literek w prawku (lata temu), ale za każdym razem miałem podobne problemy.
Liczy się praktyka i opanowanie.
Tego nabywa się niestety w bezpośrednim starciu, a nie za pomocą prochów.
Niektóre jednak odruchy możesz poprawić.
Przydały by się dodatkowe godziny jazdy, tak dla przypomnienia i kilkugodzinny spacer na rowerze ulicami miasta, w którym je zdajesz.
Nie zaskoczy cię więc zmiana oznakowań, czy natężenie ruchu.
Z siodełka roweru widać dużo więcej, a reakcje będą pewniejsze.
Wzmocni to twoją psychikę i doda pewności siebie na egzaminie.
Bo tak faktycznie liczy się zdolność szybkiej oceny sytuacji, znalezienia swojego miejsca w szyku i bezpieczna jazda.
Twoje nerwy wynikają z braku pewności siebie, spowodowanej tym, że czegoś nie potrafisz. Warto jest wiec znaleźć jego źródło i nad nim popracować. Bo sam egzamin, mimo że go zaliczysz nie zwolni cię z obowiązku bezpiecznej jazdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nokeyb



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z instruktorem jeżdżę bezbłędnie. Na egzaminach zawsze popełniam głupie błędy, których nigdy nie popełniam podczas jazdy z instruktorem.
Na ostatnim nie wyjechałem nawet z placu- oblałem na rękawie, który nie zrobiłem poprawnie po raz pierwszy właśnie wtedy.

Masz rację, metody które podałeś są skuteczne, pomagają się lepiej odnaleźć w ruchu miejskim. Ja jednak nie potrafię zapanować nad emocjami i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Jednocześnie potrzebuję tego uprawnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 2:37 am    Temat postu: zdałem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z instruktorem jeżdżę bezbłędnie.

Super.
Zrób tak na egzaminie.
Co do Valium - Relanium, to przeczytaj to ostrzeżenie:

Cytat:
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.


Jeżeli już musisz i wierzysz, że ci to pomorze, to spróbuj preparaty ziołowe.
Poszukaj coś odpowiedniego w wyszukiwarce np. http://www.aptecus.com/index.php?cPath=177_130&osCsid=ab24ec2e9204ee5a2fcc06f42a2b8ac6, lub udaj się osobiście do apteki.
Spróbuj opanować egzaminacyjny stres, rozładowując go przez wysiłek, np. bieg. Oczywiście przed egzaminem.
To powinno cię rozluźnić i dotlenić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastosowanie benzodiazepin nie będzie najlepszym wyjściem na zdanie prawa jazdy Confused

Tego typu leki - psychotropowe - stosuje się przy padaczce, ciężkich stanach lękowych, w terapiach alkoholowych, jako leki przeciwdrgawkowe...

Więc szczerze odradzam zastosowanie tego typu leków.

Pozatym jest wiele rodzajów benzodiazepin, różniących się siłą działania nawet kilkakrotnie. Przy przyjmowaniu tych leków nalezy być pod stałą kontrolą lekarza.

Upośledzają sprawność psychoruchową, tak jak comet napisał. Po psychotropach nie można obsługiwać maszyn, pojazdów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nokeyb



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy Persen lub Valerin to odpowiedni środek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już lepiej. Te które wymieniłeś są w składzie podobne.
Pomiędzy Persenem a Valerinem - Valerin forte.

A jeżeli sama miałabym coś zaproponować to może Kalms?
Całkiem niezły. Jest bardziej złożony od innych tu omawianych.
Polecam - wypróbuj.

Ale mogę dodać, że pomoże Ci duża ilość wypoczynku i snu - to sen najlepiej uodparnia organizm na nerwy. Oprócz tego odżywiaj sie zdrowo.
I spróbuj opanować nerwy, uspokoić się.

Tylko nie bierz nic innego, niż tego typu leki o ktorych piszę w tym poście, bo możesz się gorzej poczuć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 4:48 pm    Temat postu: czym by tu się znieczulić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, może ty nie powinieneś otrzymać tego prawa jazdy?
Skoro to powoduje u ciebie taki stres, to coś nie jest tak.
Robiłeś badania psychotechniczne i jeżeli w nich stwierdzono, że się nadajesz to w. gra.
Gdy je oleli. to mamy to co mamy.
Człowiek łamie przepisy, ciężko rani trójkę dzieci i nie czuje się winny.
Nie chciał bym cię spotkać na drodze.
Pewnie byś nie zjechał, nie ustąpił.
Zabił byś i nadal twierdził, że miałeś rację.
Przy naszym polskim sposobie jazdy, sytuacji stresowych mamy do oporu.
Jakoś nikt sobie nie zawraca głowy przestrzeganiem prawa ruchu drogowego, ani tym że swoją jazdą powoduje zagrożenie.
Zastanów się teraz.
Bo gdy tylko uzbroisz się w pancerz samochodu o wszystkim zapomnisz i wyruszysz być może w swoją ostatnią drogę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group