Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strach przed macierzyństwiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PAULINCIA



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:51 am    Temat postu: Strach przed macierzyństwiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam 18 lat i własnie dawiedziałam sie ze bede mama ciesze sie ale z drugiej strony sie boje za niecałe 8 miesiecy urodzimi sie malenstwo opiekowalam juz sie maluchami ale boje sie ze sobie nie poradze co mam zrobic zeby ten strach zniknoł


Przeniosłam do bardziej odpowiedniego działu i zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący problem / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak urodzisz to wszystko sie zmieni, nauczysz sie dbac o dziecko, od tego jest połozna zeby Ci pomoc w 1wszych tyg.
najwazniejsze pytanie: czy ojciec dziecka bedzie z Toba czy zostałas sama?

;/ dlaczego tak jest ze 18latki ktore nie mysla o ciazy zostaja matkami a te co chca to nie moga;/ ehhhhhhhhhhhhhhh. sprawiedliwosc Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma co się bać strach sam minie Smile Nie myśl co będzie ważne byś teraz była wolna od stresu...Może przebywaj jak masz możliwość w otoczeniu dzieci zwłaszcza małych-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie masz co się martwić, ja chcialam dzidzie ale nie bylam psychicznie przygotowana, jak sie urodzila mała ze wszystkim sobie poradzilam, polozne w szpitalu duuzo informacji ci przekaza i pomoga zawsze pytaj jak czegos nie wiesz Smile bliscy i kolezanki napewno pomoga Smile najwazniejsze zebys sie nie stresowala teraz i duzo wypoczywala bo miedzy innymi od tego czy jestes spokojna zalezy czy dzidzia bedzie sie emczyc na kolki a to wiaze sie z nieprzespanymi nocami placzacej dzidzi i rodzicow. Napewno ze wszystkim dasz sobie rade:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara123



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, bo to nic nie pomoże a na pewno stres nie wpływa dobrze na maluszka.Zażywaj kwas foliowy.Kup sobie może poradnik dla przyszłych mam o ciąży i pielęgnacji noworodka, może jakieś czasopismo, jest ich sporo np. Twoje Dziecko, zapisz się do szkoły rodzenia. Pewnie- jesteś jeszcze młodziutka ale z pewnością dasz radę, ważne też czy masz zabezpieczenie materialne i wsparcie ojca dziecka lub rodziny. Gdzieś w 6 m-cu powoli zbieraj wyprawkę, nie warto czekać z tym do ostatniej chwili.Powodzenia i gratulacje.Na pewno będziesz szczęśliwą mamą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
costa23



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 182

Wysłał podziekowań: 9
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Żywiec
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale Ci zazdroszczę Sad ja bym chciała już być mamusią Sad gratulacje i powodzenia będzie dobrze:)
_________________
powrót..na jak długo??where is sens??? Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalu



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 11:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najważniejszy to spokój. wiek nie ma znaczenia. pracowałam dwa lata jako niania dziecka od 2 tygodnia jego życia rodziłam jak miałam 24 lata a strach był pewnie równy twojemu. nastawiłam się pozytywnie dużo czytałam i pytałam i teraz jestm super mamą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 10, 2019 11:45 am    Temat postu: Re: Strach przed macierzyństwiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PAULINCIA napisał:
witam mam 18 lat i własnie dawiedziałam sie ze bede mama ciesze sie ale z drugiej strony sie boje za niecałe 8 miesiecy urodzimi sie malenstwo opiekowalam juz sie maluchami ale boje sie ze sobie nie poradze co mam zrobic zeby ten strach zniknoł


Przeniosłam do bardziej odpowiedniego działu i zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący problem / nowicjuszka
Witaj macierzyństwo jest cudowne mówi Ci to niepełnosprawna mama 2 synów .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group