Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Strach przed ciążą

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mizia



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 5:30 pm    Temat postu: zminimalizować ryzyko i pozbyć się stresu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli post znajduje się w nieodpowiednim dziale, to proszę o przesunięcie. Smile
Mam 16 lat i uprawiam z chłopakiem peeting. Zawsze w kolejności ja, a potem on. Wiem jak dochodzi do zapłodnienia i wiem, że plemniki nie latają. Wink

Często jednak zdarza się, że bardzo się stresuję. Obawiam się,że jakimś cudem mogło dojść do zapłodnienia. Proszę, poradźcie mi jak mogę zminimalizować ryzyko i pozbyć się stresu. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie. Smile

Poza tym niewykluczone, że wkrótce rozpoczniemy współżycie. Nie chcę wypisywać później do działu "objawy ciąży" i żyć w stresie. Poradźcie mi, jaki rodzaj antykoncepcji byłby dla mnie najodpowiedniejszy (z wyłączeniem pigułek, bo uważam, że na nie przyjdzie jeszcze czas później). Staram się być odpowiedzialna, więc nie chciałabym mieć w tym zakresie żadnych nagłych "niespodzianek" Smile Nie chciałabym fundować też bobaskowego prezentu swojemu chłopakowi, bo na dzieci też będzie kiedyś czas. Wink
Uważam też, że seks jest po to, żeby cieszyć się wzajemną bliskością i okazywać uczucia, a nie stresować.

Będę wdzięczna za wszystkie rady! Pozdrawiam! Smile

---- edit by Paweł:
tytuł tematu zmieniony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agatka147



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę że dobrym wyborem są tzw. globulki dopochwowe Patentex ( do kupienia w aptece, bez recety, ok 12zł) Tego typu środek antykoncepcyjny po chwili, we wnetrzu rozpuszcza sie, zamieniając sie w piane , ktora ma wlasciwosci plemnikobójcze. Doadatkowo mozna zastosowac prezerwatywę ( tak, dla większej pewności) Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko dosyc dlugo trzeba czekac az sie rozpusci i moze potem wyciec po skonczonym stosunku... Razz
a jak pytałam w osobnym dziale o te globulki to nikt nie odpisał ..łobuZzZZy n0 Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agatka147



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dlaczego długo? wystarczy ok 5 minut, choć czasem to moze wydawac sie wiecznoscią Razz Faktynie, minusem dla globulek moze byc to ze moze sie zdarzyc ze wycieknie, ale na tym juz to polega, ze po stosunku ta powstala piana musi sie wydzielic z organizmu Smile Warte polecenia są też kremy plemnikobójcze - przynajmniej nie wyciekająSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

5 min? ja o wieleeee dluzej czekałam...no ale moze zalezy od organizmu.
Tak poza tym to nie mam zastrzezen do nich
Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to nie są za bardzo skuteczne i powodują podrażnienie...
No ale w sumie, czy jest jakiś lepszy sposób dla dziewczyn i kobiet, które nie chcą korzystać z pigułek?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sweety_girl



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 7:33 pm    Temat postu: ...Sex... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja i mój chłopak zdecydowaliśmy się na współżycie(mamy po 17 lat).Bardzo się tego obawiam,bo panicznie boję się,że zajdę w ciążę.On mówi,że wystarczy prezerwtywa,ale nie jestem przekonana.Wiele czytałam na temat antykoncepcji i myślę,że nie ma dobrego środka,aby mieć 100%pewności,że nie zajdzie się w ciążę.Zawsze istnieje jakieś ryzyko.Proszę,pomóżcie mi jaki rodzaj zabezpieczenia powinnam wybrać(oprócz prezerwatyw)


----edited by emilka----
przyłączyłam temat do zbliżonego problematycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem żaden Wink Jeśli panicznie się boisz sądzę, ze nie jesteś do końca gotowa na współżycie. Odczekaj trochę, to powinno pomóc.

Jest wiele rodzajów zabezpieczeń, na przykład prezerwatywa+globulki, tabletki, plastry itd..
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Karioką, jeśli nie jesteś gotowa to się do tego nie zmuszaj, wtedy nie sprawi Ci to przecież przyjemności tylko co najwyżej może dostarczyć zmartwień...
Radzę dobrze to wszystko jeszcze raz przedyskutować z chłopakiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 10:03 am    Temat postu: Strach przed ciążą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam pewien problem. Bardzo lubię kochać się ze swoją dziewczyną, ale mam ciągły strach przed tym, że przypadkiem może zajść w ciążę. Zawsze używamy prezerwatywy, jednak mimo wszystko cały czas się przejmuję, aż do czasu kiedy ona dostanie okres i tak w kółko. Zaznaczę, że mamy po 22 lata, żebyście nie pomyśleli, że to jakiś małolat pisze. Nie wiem, jak mam sobie poradzić z tym strachem...Może Wy będziecie coś w stanie doradzić...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group