Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stomatolog w ciazy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smarkaty



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 9:44 pm    Temat postu: Dentysta w ciaży- ulgi. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałam spytać, czy dobrze rozumiem i czy ktoś orientuje się, czy te świadczenia są nadal aktualne?

LINK usuwam! to nie miejsce na reklame! nie znasz regulaminu? to czas sie zapoznaC! ---edited by Wind_Of_Hope---



miałam do wypełnienia przed ciążą kanał, jestem studentka i za leczenie zwykłych ubytków nie płacę, za kanały tak. Czy teraz wyleczą mi to bezpłatnie? Chcę po prostu się upewnić w razie dentystka nie byłaby poinformowana, bo ja jestem co do tego bardzo niepewna. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teoretycznie dentystka powinna się orientować w tym czy ci się te ulgi należą.
w razie wątpliwości popytaj w przychodni lub zasięgnij porady u innego dentysty.,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Smarkaty



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

link był normalny, nie reklamowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wazne jaki...ale nie jest z naszej strony BIomedical.. o to chodzi Smile wszystko co jest spoza bio jest usuwane Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agniesia81



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 3:30 pm    Temat postu: Ból zęba w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w 18 tygodniu ciąży i czułam straszny ból calej prawej strony szczęki.Okazało się że wyżyna mi sie dolna prawa ósemka(rośnie).Ból jest bardzo dokuczliwy szczególnie w nocy i promieniuje do ucha i gardła,mam kłopot z jedzieniem i przełykaniem.Dentystka mówi ze nie może dać antybiotyku,wkłada mi tylko malutkie lekarstwo i nic ono nie daje,każe płukać szałwią i twierdzi że wyrwać może tylko chirurg.Nie wiem co robić bo już nie daję rady ale co do wyrywania mam wątpliwości poza tym co chirurga są kolejki.A ból przecież dziecku też szkodzi Crying or Very sad Crying or Very sad .Co zrobić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może połknij apap, coś z paracetamolem?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi32



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga agniesia81!!
Ja bedac w 10 tygodniu ciazy mialam usuwana dolna, lewa osemke!!! Podano mi nawet znieczulenie!!! Jakos odpukac nic sie nie stalo i narazie wszystko z dzieciatkiem jest OK. Zab mnie bardzo bardzo bolal!!! Nie moglam wytrzymac, a nocami nie spalam i wylam z bolu jak wilk!!!
Obecnie jestem w 16 tygodniu i niestety, ale znowu pojawil sie problem bolu zeba. Tym razem to 7 dolna lewa i niestety, ale zebrala sie ropa, a pare lat temu ten zab byl wypelniany kanalowo. Wiec teraz tydzien temu dostalam amoxiciline 250mg trzy razy dziennie przez 5 dni i akurat wlasnie dzis bede miala go usunietego.
Te moje doswiadczenia moze Ci pomoga bo bol zeba to straszna rzecz!!
Aha i jeszcze jedno mozesz wziac paracetamol!! Zdecydowanie bezpieczny w ciazy!!!
Caluski Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agniesia81



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dzięki bardzo za rady,paracetamol wzięłam ale nic nie daje,i niedawno jeszcze leżałam w szpitalu z zagrożeniem ciąży więc stres jest z tym bólem,jakoś mi zbytnio nie proponują wyrwania.Jedzenie czy nawet mycie zębów to masakra Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi32



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co nie wiem jak silny paracetamol wzielas, ale jak lezalam tydzien temu w szpitalu to podali mi 2 tabletki po 500mg. Bardzo Ci wspolczuje bo wiem jak to jest jak sie jest w ciazy z takim bolem zeba!! Sad
Ja tez nie moglam jesc i tez spuchl mi wezel chlonny, nie mowiac juz o szczece!! Ale jak wspomnialam wczesniej dali mi antybiotyk i jakos sie rozeszlo, a o 18stej maja mi go usunac.
Poza tym przykladalam sobie owiniete w szmatke kostki lodu i bol jakos chwilowo ustepowal.
Szkoda mi Ciebie!!!!!
Ale przeciez musza Ci cos dac bo nie mozesz sie tak meczyc!!! Przeciez jakby nie patrzyl to stan zapalny!!! A to nie dobre w tym stanie!! Ja bym poszla jeszcze raz i domagalabym sie czegos bo jak Ty masz dalej zyc z takim bolem???!!!!
Trzymaj sie!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Donya



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zarówno podawane znieczulenie (tylko bez adrenaliny), jak i wyrywany ząb (stan zapalny) w zaawansowanej ciąży i dziecko urodziło się zdrowe. Nie cierp, tylko mykaj do dentysty. Jeśli nie chcesz rwać to go poprostu wylecz.

Powodzenia. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group